fbpx

Artur Woźniak

radca prawny

Od kilku lat szczególnie bliskie jest mi prawo administracyjne, a przede wszystkim prawa żołnierza zawodowego i wszystko to co związane z armią...
[Więcej >>>]

Potrzebujesz porady?

Świadczenie mieszkaniowe żołnierza

Artur Woźniak28 kwietnia 20227 komentarzy

Jedno z najważniejszych świadczeń żołnierza

Świadczenie mieszkaniowe żołnierza, bo to o nim mowa. Budzi ogromne emocje. Do tej pory jak byłeś na kontrakcie to nie miałeś możliwości tak jak Ci w służbie stałej wybrać. Zdecydować, czy chcesz świadczenie czy lokal/kwaterę. Nie wiem, czy czytałeś wcześniejsze wpisy o nowościach w służbie wojskowej? Koniec służby kontraktowej! Co z emeryturą po likwidacji służby kontraktowej? Co z zasiłkiem na zagospodarowanie? Wypowiedzenie w służbie kontraktowej. To oczywiście nie wszystkie artykuły. Jak zawsze to maile żołnierzy skłoniły mnie to napisania tego wpisu. Za każde pytanie serdecznie dziękuję. Są dla mnie inspiracją przy kolejnych wpisach. Dobrze przejdźmy do świadczenia mieszkaniowego.

Świadczenie mieszkaniowe żołnierzaŚwiadczenie mieszkaniowe żołnierza

Nie ma już służby kontraktowej. Na kontrakcie zostają tylko Ci co tak zdecydowali. Cała reszta stała się żołnierzami zawodowymi (w rozumieniu ustawy o obronie Ojczyzny). Dzięki temu, że zlikwidowano podział żołnierzy każdy ma uprawnienie jak do tej pory miała służba stała. To znaczy, że masz prawo wyboru! Możesz złożyć wniosek do Agencji Mienia Wojskowego i nie przyjąć lokalu/kwatery tylko zdecydować się na świadczenie mieszkaniowe. Odmowa lokalu/kwatery nie będzie kończyła się utratą prawa do kwatery. Na przykład możesz wziąć lokal albo kwaterę, albo świadczenie. Wszystko w Twoich rękach. AMW zrobi to co zdecydujesz.

Byłeś na kontrakcie i chcesz dostawać świadczenie mieszkaniowe?

Przeszedłeś na zawodową służbę wojskową z nowej ustawy. W mojej ocenie masz prawo zdać lokal/kwaterę AMW i wysłać nowy wniosek o zakwaterowanie i wskazać, że chcesz otrzymywać świadczenie mieszkaniowe. Oczywiście pozostanie czekać na decyzję i comiesięczne przelewy.

Gdyby się jednak zdarzyło tak, że AMW odmówi Ci wypłaty świadczenia mieszkaniowego to daj mi znać. Razem będziemy walczyć o Twoje pieniądze!

Jeżeli masz wątpliwości, pytania problemy z AMW zawsze możesz skorzystać z mojej pomocy i porady tutaj>>>

 

Podsumowując należy Ci się świadczenie mieszkaniowe i nie musisz brać lokalu/kwatery. Co akurat całkiem niezłe rozwiązanie, co nie?

Jeżeli masz wątpliwości, pytania problemy z AMW zawsze możesz skorzystać z mojej pomocy i porady tutaj>>>

Artur Woźniak

radca prawny

Prawnik na poligonie

***

Zdjęcie: Clay Banks

 

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Artur Woźniak w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 7 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

  Tomir 28 kwietnia, 2022 o 11:09

  Niby wszyscy są równi wobec prawa ale proszę mi odpowiedzieć na hipotetyczne pytanie. Czy żołnierzowi pobierającemu świadczenie mieszkaniowe przez powiedzmy 15 lat przechodzacemu na emeryturę zostanie zmniejszona odprawa mieszkaniowa o kwotę, która przekazywało mu Panstwo na zaspokojenie potrzeb mieszkaniowych w ww.okresie?

  Odpowiedz

  Artur Woźniak 28 kwietnia, 2022 o 12:32

  Na szczęście odprawa mieszkaniowa nie jest z tego powodu zmniejszana!
  Dobrego dnia!
  r.pr. Artur Woźniak

  Odpowiedz

  Dawid 28 kwietnia, 2022 o 19:51

  Jak się z Panem skontaktować? Dzwoniłem z 10 razy w ciągu ostatnich dni:) pozdrawiam.

  Odpowiedz

  Tomir 29 kwietnia, 2022 o 10:21

  Panie Arturze, „szczęście” jednych jest niestety porażką drugich. Myślę,że również Pan dostrzega,że w niektórych przypadkach może dochodzić lub dochodzi do naciągania Państwa (czytaj podatnika) na ogromne koszty.
  P.S blog „prima sort” by the way 🙂

  Odpowiedz

  Paweł 12 maja, 2022 o 21:39

  A co np w sytuacji kiedy przechodzę na sluzbe stala i zostaje z mieszkaniem? Czy w kazdym momencie pelnienia tej sluzby bede mial mozliwosc zrezygnowania z mieszkania i staranie sie o mieszkaniowke? Pozdrawiam serdecznie

  Odpowiedz

  Marta 3 października, 2023 o 16:23

  Dzień dobry, jak to jest z świadczeniem mieszkaniowym a bonifikatą za zakup mieszkania od samorządu terytorialnego, zakup miał miejsce 4 lata temu, bonifikata to różnica między początkową wyceną mieszkania a wyceną końcową przez rzeczoznawcę, która wyniosła „aż” niecałe 10 tyś.

  Odpowiedz

  Artur Woźniak 4 października, 2023 o 13:40

  Dzień dobry Pani Ewo!
  Proszę zajrzeć tutaj: https://prawniknapoligonie.pl/bezpieczny-kredyt-2-zolnierza/
  Opisałem tam 5 sytuacji w których nie należy się odprawa mieszkaniowa, ale te sytuacje dotyczą też świadczenia mieszkaniowego. Znajdzie tam Pani odpowiedź na swoje pytanie:-)
  Dobrego dnia!
  r.pr. Artur Woźniak
  prawnik na poligonie

  Odpowiedz

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Artur Woźniak w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: