fbpx

Artur Woźniak

radca prawny

Od kilku lat szczególnie bliskie jest mi prawo administracyjne, a przede wszystkim prawa żołnierza zawodowego i wszystko to co związane z armią...
[Więcej >>>]

Potrzebujesz porady?

Koniec służby kontraktowej!

Artur Woźniak23 kwietnia 2022Komentarze (0)

Ogromne zmiany w służbie wojskowej!

To dzisiaj! Dzisiaj wchodzi w życie ustawa o obronie Ojczyzny, która zmienia bardzo dużo. A może i zmienia wszystko? Oczywiście jednego bym życzył sobie i Tobie żołnierzu. Mam nadzieję, że zmiana przepisów pomoże w „odbetonowaniu” służby wojskowej żołnierzy zawodowych. Jak zawsze będę robił wszystko, żeby tak się stało! Ponadto już od kilku lat walczę o lepszą służbę żołnierzy. To znaczy największą zmianą jaką na pewno odczułeś albo odczujesz to koniec służby kontraktowej. Możliwe, że już otrzymałeś sporo pism do podpisania, a jeżeli nie to w najbliższym czasie dostaniesz. Koniec służby kontraktowej i to drugi wpis o nowej ustawie. Pierwszy dotyczył zmian w służbie w obcym wojsku.

Żołnierzu przeczytaj o zmianach w służbie w obcym wojsku>>>

Myślałeś o założeniu firmy? Poznaj 4 kroki do firmy żołnierza zawodowego>>>

Koniec służby kontraktowej!Koniec służby kontraktowej

Przede wszystkim zaczęły się wielkie zmiany. Z drugiej strony czy na dobre? Nie wiem. Przekonamy się. Do tej pory było tak, że żołnierz zawodowy mógł pełnić służbę stałą albo kontraktową. Pierwsza z nich wiązała się ze służbą na czas nieokreślony. Oczywiście druga z koniecznością podpisywania co jakiś czas kolejnych kontraktów (umów od 2 do 6 lat). Przed końcem kontraktu mogłeś wystąpić o zawarcie kolejnej umowy. Jeżeli byłeś oficerem albo podoficerem mogłeś starać się o służbę stałą. Więc w armii od dzisiaj nie ma kontraktów! Mamy już tylko służbę na czas nieokreślony. Zamiast żołnierzy w służbie kontraktowej i stałej mamy żołnierzy zawodowych po prostu.

A jak nie chcesz służyć na czas nieokreślony?

Oczywiście nie od razu zmieni się Twój kontrakt na służbę na czas nieokreślony. W ciągu 14 dni możesz złożyć u dowódcy jednostki rezygnację ze służby wojskowej. Po pierwsze, jeżeli taką rezygnację złożysz to będziesz żołnierzem tylko do końca kontraktu. Kontraktu, który masz podpisany. Po tym czasie kończy się Twoja przygoda z wojskiem. Podsumowując, jeżeli więc nie chcesz przejść na czas nieokreślony to musisz złożyć rezygnację. I to szybko, bo te dwa tygodnie szybko minie.

 

A Ty żołnierzu decydujesz się zrezygnować, czy zostajesz na czas nieokreślony? 🙂

Żołnierzu chciałbym Cię prosić o pomoc. Jeżeli masz pytania o nowe przepisy to napisz do mnie z pytaniem, a ja postaram się pisać wpisy na blogu z odpowiedziami na najczęstsze pytania o służbę wojskową żołnierzy w ustawie o obronie Ojczyzny. Oczywiście mój adres mailowy niezmiennie to: kontakt@arturwozniak.pl. Jestem do Twojej dyspozycji.

Pozdrawiam Cię

Artur Woźniak

radca prawny

Prawnik na poligonie

***

Zdjęcie: Diego González

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Artur Woźniak w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Artur Woźniak w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: