fbpx

Artur Woźniak

radca prawny

Od kilku lat szczególnie bliskie jest mi prawo administracyjne, a przede wszystkim prawa żołnierza zawodowego i wszystko to co związane z armią...
[Więcej >>>]

Skontaktuj się

Rodzina na swoim żołnierza

Artur Woźniak09 października 2019Komentarze (1)

Pomoc państwa w zakupie mieszkania

Koniec września była dla mnie bardzo intensywny. Po chorobie musiałem długo nadrabiać stracony czas. Znasz to na pewno. Stąd moja dłuższa nieobecność na blogu. Oczywiście czas z tym skończyć i dzisiaj poruszę kwestię, która wywołała u mnie lawinę maili z zapytaniami. Kwestia ta dotyczy odprawy mieszkaniowej żołnierza, który skorzystał z pomocy państwa przy zakupie swojego pierwszego M. Pisałem o tym już wcześniej. Dotyczyło to jednak programu Mieszkanie dla Młodych a sam post nosi nazwę “MDM a odprawa mieszkaniowa“. Dzisiaj natomiast chciałbym napisać parę słów o wcześniejszym programie: Rodzina na swoim żołnierza zawodowego a odprawa mieszkaniowa.

Rodzina na swoim żołnierza

Przeczytaj o świadczeniu mieszkaniowym żołnierza>>>

Odprawa mieszkaniowa żołnierza

Na początku kilka podstawowych informacji. Po pierwsze odprawa mieszkaniowa żołnierza przysługuje jeżeli jesteś w służbie stałej jak i kontraktowej. Po drugie prawo do odprawy mieszkaniowej przysługuje jeżeli w dniu zakończenia służby wojskowej nie miałeś zaspokojonej Twojej potrzeby mieszkaniowej. Podsumowując podstawową funkcją odprawy mieszkaniowej jest pomoc w zaspokojeniu potrzeb mieszkaniowych. Oczywiście po zakończeniu służby wojskowej, więc byłemu żołnierzowi. Natomiast jest jeszcze jeden warunek! Nie możesz pozostawać w dotychczasowym mieszkaniu. Mieszkanie to jest konieczne dla zaspokojenia potrzeb mieszkaniowych innych żołnierzy. Są to ogólne zasady od których, jak zawsze, jest kilka wyjątków. O nich jednak nie będę dzisiaj pisał.

Byłeś na misji? Przeczytaj czy należy Ci się ekwiwalent za urlop aklimatyzacyjny żołnierza>>>

Rodzina na swoim żołnierza

Po pierwsze przypomnę czym był program rodzina na swoim. Był to program, który umożliwiał uzyskanie kredytu na preferencyjnych warunkach. Po drugie otrzymywało się dopłaty do oprocentowania na okres do 8 lat. Oczywiście były tam różne warunki otrzymania, ale to nie jest istotne bo przecież piszę o odprawie mieszkaniowej żołnierza. Otrzymałeś pomoc z programu Rodzina na swoim? Żołnierz w takim przypadku otrzyma odprawę mieszkaniową? Tak jak najbardziej! Rodzina na swoim żołnierza nie wpływa na Twoje uprawnienie do odprawy mieszkaniowej!

A Ty kupowałeś mieszkanie na kredyt i skorzystałeś z pomocy z programu Rodzina na swoim?:-)

 

Pozdrawiam Cię!

Artur

****

Zdjęcie: Silas Köhler

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 502 606 119e-mail: kontakt@arturwozniak.pl

{ 1 komentarz… przeczytaj go poniżej albo dodaj swój }

Piotr 10 października, 2019 o 08:06

Witam ,

Pisałem jakiś czas temu maila do Pana jednak nie otrzymałem żadnej odpowiedzi, jeśli była by możliwość proszę o kontakt.

Pozdrawiam
Piotr książek

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Artur Woźniak Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Kancelaria Radcy Prawnego Artur Woźniak z siedzibą w Mysłowicach.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem kontakt@arturwozniak.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: