fbpx

Artur Woźniak

radca prawny

Od kilku lat szczególnie bliskie jest mi prawo administracyjne, a przede wszystkim prawa żołnierza zawodowego i wszystko to co związane z armią...
[Więcej >>>]

Skontaktuj się

Zarost żołnierza w pierwszym dniu służby

Artur Woźniak18 września 2019Komentarze (1)

Ostatnie kilka dni

Ostatni tydzień był dla mnie bardzo trudny. Dopadła mnie grypa i złamała jak od dawna żadna choroba. Znasz to 39 stopni gorączki, wizyty u lekarza, tabletki. Jak położyłem się w niedzielę wieczorem tak dopiero w środę wróciłem do świata. Do końca tygodnia zostałem w łóżku dodając sobie sił gorącą herbatą i dużą ilością snu i kilkoma tabletkami dziennie. W przerwie sięgałem po książkę, kiedy miałem dość bezczynnego leżenia. Oczywiście o ile ból głowy i mięśni pozwalał mi się w ogóle ruszyć!;-)zarost żołnierza zawodowego W ciągu tego tygodnia daleko mi było do mojej golarki elektrycznej i kiedy w tym tygodniu przyjrzałem się sobie w lustrze wpadłem na pomysł nowego wpisu o wyglądzie żołnierz zawodowego. Zarost żołnierza w pierwszym dniu służby dokładnie o tym dzisiaj będę pisał.

Jak wyglądać ma żołnierz?

Nie wiem czy pamiętasz, ale jakiś czas temu pisałem już o wyglądzie żołnierza zawodowego. Jest to jeden z najczęściej czytanych postów na blogu. Dostaję też sporo zapytań na maila: kontakt@arturwozniak.pl o sprawy związane z wyglądem żołnierza i żołnierki. Po pierwsze chciałbym Ci przypomnieć, że żołnierz ma mieć krótko obcięte włosy i dokładnie ogoloną twarz. Zawsze dokładnie ogoloną twarz. Jeżeli chcesz nosić zarost czy brodę to koniecznym jest uzyskanie zgody od dowódcy Twojej jednostki wojskowej. Po drugie, i o tym chciałbym napisać więcej, możesz nosić zarost jeżeli takie będzie pisemne wskazanie lekarza. Lekarza dermatologa.

Zarost żołnierza w pierwszym dniu służby

Jeżeli zaczynasz służbę np. 1 października i masz pisemne wskazanie lekarza do noszenia zarostu to nie musisz się golić na ten pierwszy dzień. Nawet bym powiedział nie powinieneś bo się ogoliłeś a nie możesz? Moim zdaniem zgoda dowódcy nie jest w takim przypadku potrzebna, ale musisz go poinformować. Trzeba też przepuścić to przez rozkaz dzienny. Pamiętaj, że najlepiej będzie jak będziesz przedstawiał zaświadczenie na początku każdego roku tak żeby pojawiła się wzmianka w rozkazie dziennym nowego roku;-)

Co bym Ci doradził żołnierzu? Zawsze noś przy sobie kopię zaświadczenia od lekarza. Jeżeli natomiast przeszło to przez rozkaz to miej przy sobie wyciąg z rozkazu dziennego. Może to uchronić Cię przed niepotrzebnymi komplikacjami , gdy będziesz poza jednostką albo w przypadku kontroli ŻW:-)

Dzisiejszy wpis bardzo krótki bo i temat nie jest skomplikowany a do tego dalej odczuwam ubiegłotygodniową grypę.

Masz jakieś pytania dotyczące zarostu żołnierza zawodowego?

 

Artur

***

Zdjęcie: Richard Catabay

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 502 606 119e-mail: kontakt@arturwozniak.pl

{ 1 komentarz… przeczytaj go poniżej albo dodaj swój }

Marek 7 stycznia, 2020 o 18:50

Witam, mam pytanie odnośnie zarostu właśnie. Zacząłem służbę zawodową 23 grudnia, i przedstawiłem zwolnienie od dermatologa, gdzie stoi jasno ,, zakaz golenia zarostu” a przełożeni wysyłają mnie do lekarza wojskowego na terenie jednostki i ma stwierdzić, czy sie kwalifikuje do nie golenia zarostu. Co mam zrobić w takim przypadku? Proszę o szybką odpowiedź ponieważ w czwartek 9 stycznia mam sie wstawić na komisje w jednostce.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Artur Woźniak Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Kancelaria Radcy Prawnego Artur Woźniak z siedzibą w Mysłowicach.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem kontakt@arturwozniak.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: