fbpx

Artur Woźniak

radca prawny

Od kilku lat szczególnie bliskie jest mi prawo administracyjne, a przede wszystkim prawa żołnierza zawodowego i wszystko to co związane z armią...
[Więcej >>>]

Potrzebujesz porady?

Zarost żołnierza w pierwszym dniu służby

Artur Woźniak18 września 20194 komentarze

Ostatnie kilka dni

Ostatni tydzień był dla mnie bardzo trudny. Dopadła mnie grypa i złamała jak od dawna żadna choroba. Znasz to 39 stopni gorączki, wizyty u lekarza, tabletki. Jak położyłem się w niedzielę wieczorem tak dopiero w środę wróciłem do świata. Do końca tygodnia zostałem w łóżku dodając sobie sił gorącą herbatą i dużą ilością snu i kilkoma tabletkami dziennie. W przerwie sięgałem po książkę, kiedy miałem dość bezczynnego leżenia. Oczywiście o ile ból głowy i mięśni pozwalał mi się w ogóle ruszyć! 😉zarost żołnierza zawodowego W ciągu tego tygodnia daleko mi było do mojej golarki elektrycznej i kiedy w tym tygodniu przyjrzałem się sobie w lustrze wpadłem na pomysł nowego wpisu o wyglądzie żołnierz zawodowego. Zarost żołnierza w pierwszym dniu służby dokładnie o tym dzisiaj będę pisał.

Jak wyglądać ma żołnierz?

Nie wiem, czy pamiętasz, ale jakiś czas temu pisałem już o wyglądzie żołnierza zawodowego. Jest to jeden z najczęściej czytanych postów na blogu. Dostaję też sporo zapytań na maila: kontakt@arturwozniak.pl o sprawy związane z wyglądem żołnierza i żołnierki. Po pierwsze chciałbym Ci przypomnieć, że żołnierz ma mieć krótko obcięte włosy i dokładnie ogoloną twarz. Zawsze dokładnie ogoloną twarz. Jeżeli chcesz nosić zarost czy brodę to koniecznym jest uzyskanie zgody od dowódcy Twojej jednostki wojskowej. Po drugie i o tym chciałbym napisać więcej, możesz nosić zarost, jeżeli takie będzie pisemne wskazanie lekarza. Lekarza dermatologa.

Zarost żołnierza w pierwszym dniu służby

Jeżeli zaczynasz służbę np. 1 października i masz pisemne wskazanie lekarza do noszenia zarostu to nie musisz się golić na ten pierwszy dzień. Nawet bym powiedział nie powinieneś, bo się ogoliłeś a nie możesz? Moim zdaniem zgoda dowódcy nie jest w takim przypadku potrzebna, ale musisz go poinformować. Trzeba też przepuścić to przez rozkaz dzienny. Pamiętaj, że najlepiej będzie jak będziesz przedstawiał zaświadczenie na początku każdego roku tak żeby pojawiła się wzmianka w rozkazie dziennym nowego roku;-)

Co bym Ci doradził żołnierzu? Zawsze noś przy sobie kopię zaświadczenia od lekarza. Jeżeli natomiast przeszło to przez rozkaz to miej przy sobie wyciąg z rozkazu dziennego. Może to uchronić Cię przed niepotrzebnymi komplikacjami, gdy będziesz poza jednostką albo w przypadku kontroli ŻW:-)

Dzisiejszy wpis bardzo krótki, bo i temat nie jest skomplikowany a do tego dalej odczuwam ubiegłotygodniową grypę.

Masz jakieś pytania dotyczące zarostu żołnierza zawodowego?

Czołem żołnierzu!

Artur Woźniak

radca prawny

Prawnik na poligonie

***

Zdjęcie: Richard Catabay

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Artur Woźniak w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 4 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

  Marek 7 stycznia, 2020 o 18:50

  Witam, mam pytanie odnośnie zarostu właśnie. Zacząłem służbę zawodową 23 grudnia, i przedstawiłem zwolnienie od dermatologa, gdzie stoi jasno ,, zakaz golenia zarostu” a przełożeni wysyłają mnie do lekarza wojskowego na terenie jednostki i ma stwierdzić, czy sie kwalifikuje do nie golenia zarostu. Co mam zrobić w takim przypadku? Proszę o szybką odpowiedź ponieważ w czwartek 9 stycznia mam sie wstawić na komisje w jednostce.

  Odpowiedz

  Krystian 14 grudnia, 2020 o 21:59

  Zmień jednostkę 🙂

  Odpowiedz

  Bartek 19 grudnia, 2020 o 10:57

  Czy aby zapis w regulaminie nie godzi w podstawowe wolnosci czlowieka?? Wydaje mi sie ze jest on niezgodny z konstytucja i dyskryminuje osoby z zarostem gdzie dowodca jednostki moze powiedziec poprostu NIE na moj wniosek a lekarz takze nie musi mi dac takiego zwolnienia bo z jakiej racji??

  Odpowiedz

  Rafał 26 kwietnia, 2022 o 16:40

  Co to jest żołnierka ?

  Odpowiedz

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Artur Woźniak w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: