fbpx

Artur Woźniak

radca prawny

Od kilku lat szczególnie bliskie jest mi prawo administracyjne, a przede wszystkim prawa żołnierza zawodowego i wszystko to co związane z armią...
[Więcej >>>]

Potrzebujesz porady?

Pomoc żołnierzom saperom

Artur Woźniak11 października 2019Komentarze (0)

Pomoc żołnierzom saperom z 6 BPD

Pomoc żołnierzom saperom

Na pewno o tym słyszałeś. 8 października 2019 roku w Kuźni Raciborskiej doszło do tragicznego wypadku. Wypadku z udziałem Patrolu rozminowania nr 26 z 6 batalionu powietrznodesantowego im. gen dyw. Edwina Rozłubirskiego z Gliwic. Jeżeli nie to już Ci w skrócie piszę. W lesie koło Kuźni Raciborskiej podczas wykonywania zadania usuwania pocisków artyleryjskich z czasów II wojny światowej nastąpił niekontrolowany wybuch. Zginęło dwóch saperów, a czterech zostało rannych, w tym dwóch poważnie. oczywiście pomoc żołnierzom saperom jest teraz najważniejsza.

Po pierwsze na internecie trwają dwie akcje, które mają na celu pomoc poszkodowanym żołnierzom oraz rodzinom żołnierzy, którzy zginęli. Pierwszą z nich jest zbiórka pieniędzy dla ofiar tragicznego wypadku i ich rodzin. Zbiórkę znajdziesz tutaj>>>

Po drugie pomoc żołnierzom została również zorganizowana i prowadzona przez funkcjonariuszy policji. Śląscy policjanci zorganizowali akcję honorowego oddawania krwi w geście solidarności z saperami z jednostki z Gliwic, o czym możesz przeczytać tutaj>>>

Jak napisał organizator zbiórki „Pomóżmy im wspólnie – nie zwróci to życia ani zdrowia saperom, ale choć trochę pomoże ich rodzinom”.

Moi drodzy żołnierze i nie tylko żołnierze! W dniu dzisiejszym zakończyła się akcja – zbiórka pieniędzy dla rodzin saperów z 6 BPD. Po pierwsze zbiórka prowadzona była w serwisie pomaga.pl, o czym mogłeś przeczytać powyżej. Co najważniejsze udało się uzbierać bardzo dużą kwotę, która niewątpliwie wpłynie pozytywnie chociaż odrobinę na życie żołnierzy i rodzin saperów. Oczywiście jak informuje organizator zbiórki pieniądze zostaną w najbliższych 10 dniach wypłacone i przekazane żołnierzom i ich rodzinom. Serdecznie dziękuję za udział i każdą wpłaconą złotówkę.

Artur

****

Zdjęcie: Holly Mindrup

***

Ostatnio pisałem o zaroście żołnierza zawodowego oraz o rodzinie na swoim żołnierza

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Artur Woźniak w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Artur Woźniak w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: