fbpx

Artur Woźniak

radca prawny

Od kilku lat szczególnie bliskie jest mi prawo administracyjne, a przede wszystkim prawa żołnierza zawodowego i wszystko to co związane z armią...
[Więcej >>>]

Potrzebujesz porady?

MDM a odprawa mieszkaniowa

Artur Woźniak24 lipca 201943 komentarze

Odprawa mieszkaniowa żołnierza zawodowego

Cześć! Dzień dobry! Ten tydzień jest dla mnie trudny, bo dopiero co wróciłem z urlopu. Znasz to na pewno! Przez kilka dni nic nie robiłeś. Nic nie musiałeś i wstawałeś później niż zwykle. Pod warunkiem, że dzieci Ci pozwoliły pospać dłużej! 🙂 Tak mijał mi dzień za dniem nad morzem. Nie wiedzieć, kiedy zrobił się poniedziałek i musiałem wskoczyć w rytm codzienności. Od rana wiele spraw na głowie, herbatę wypijam w biegu a śniadanie na stojąco przy ksero! Przyszła już środa a ja jakoś nie mogłem zwolnić tempa. Powiedziałem jednak sobie stop. Dzisiaj środa trzeba podzielić się swoją wiedzą na blogu! Tak też zrobiłem, otworzyłem maila i zobaczyłem pytanie idealne na post. MDM a odprawa mieszkaniowa żołnierza zawodowego. Zainteresowany? To zapraszam do lektury! 🙂 Jeżeli natomiast korzystałeś z pomocy programu Rodzina na swoim to przeczytaj o tym czy w takim przypadku należy Ci się odprawa mieszkaniowa. Wszystko o rodzinie na swoim żołnierza>>>

Żołnierzu słyszałeś o zmianach w emeryturach żołnierzy zawodowych?>>>

Czy otrzymasz odprawę mieszkaniową?

MDM a odprawa mieszkaniowa

Napisał do mnie żołnierz Radosław z jednej z jednostek na pomorzu. Chciał się dowiedzieć, czy jeżeli wziął kredy mieszkaniowy z dofinansowaniem. Jakim dofinansowaniem? Oczywiście z programu MDM – Mieszkanie dla Młodych. Należeć się mu będzie odprawa mieszkaniowa żołnierza? Radosław otrzymywał sprzeczne w tej sprawie informacje i chciał się upewnić jak to tak naprawdę jest z MDM a odprawa mieszkaniowa. Słyszał, że otrzymując wsparcie nie należy mu się już potem nic. Czy to prawda?

Możesz przeczytać więcej o wpływie MdM na Twoją odprawę tutaj>>>

Po pierwsze odprawa mieszkaniowa przysługuje żołnierzowi zawodowemu służby stałej i kontraktowej. Po drugie prawo do odprawy mieszkaniowej przysługuje żołnierzowi zawodowemu, który w dniu zakończenia służby wojskowej nie ma zaspokojonej potrzeby mieszkaniowej. Zatem podstawową funkcją odprawy mieszkaniowej jest udzielenie pomocy byłemu żołnierzowi w zaspokojeniu jego potrzeb mieszkaniowych. Oczywiście po zakończeniu służby wojskowej. Pod warunkiem, że nie może on pozostać w dotychczasowym mieszkaniu. Mieszkanie to jest konieczne dla zaspokojenia potrzeb innego żołnierza. To są ogólne zasady, od których jest kilka wyjątków. Najlepiej napisz do mnie i porozmawiamy o

Słyszałeś już może o żołnierzach na próbę? O nowym wyzwaniu wojskowym?>>>

MDM a odprawa mieszkaniowa

Program MDM był to program dla młodych osób. Osób, które kupiły mieszkanie na rynku pierwotnym lub wtórnym i w tym celu wzięły kredyt hipoteczny. MDM, czyli mieszkanie dla młodych. Czy w takim przypadku, gdzie otrzymałeś pomoc od Państwa należeć Ci się będzie odprawa mieszkaniowa? Przepisy dokładnie mówią w jakich przypadkach nie otrzymasz odprawy mieszkaniowej. Po pierwsze nie otrzymasz odprawy, gdy nie przysługuje Ci prawo do zakwaterowania. Po drugie zostałeś zwolniony z czynnej służby wojskowej na skutek skazania prawomocnym wyrokiem sądu za popełnienie przestępstwa. Przestępstwa co ważne umyślnego. Po trzecie zostałeś zwolniony z czynnej służby wojskowej na skutek orzeczenia wydanego w postępowaniu dyscyplinarnym. MDM a odprawa mieszkaniowa? Nie ma żadnego wpływu na Twoje uprawnienie do odprawy mieszkaniowej otrzymana pomoc z programu Mieszkanie dla Młodych! Odprawa mieszkaniowa będzie Ci się należała!

A Ty kupowałeś mieszkanie na kredyt i dostałeś pomoc z programu Mieszkanie dla Młodych?

 

Pozdrawiam Cię!

Artur Woźniak

radca prawny

Prawnik na poligonie

***

Zdjęcie: Silas Köhler

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Artur Woźniak w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 43 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

  Paweł 8 sierpnia, 2019 o 13:52

  jeżeli żołnierz lub jego małżonek:
  otrzymał ekwiwalent pieniężny w zamian za rezygnację z kwatery;
  otrzymał odprawę mieszkaniową;
  nabył lokal od Skarbu Państwa, Agencji albo jednostki samorządu terytorialnego z bonifikatą lub z uwzględnieniem pomniejszenia w cenie nabycia;
  otrzymał pomoc finansową w formie zwrotnej lub bezzwrotnej;
  nabył własnościowe spółdzielcze prawo do lokalu mieszkalnego Agencji.

  A ten zapisek jak sie ma do tego?

  Odpowiedz

  Artur Wozniak 8 sierpnia, 2019 o 14:05

  Panie Pawle dziękuję za pytanie już na nie odpowiadam.
  Odniosę się do zapisu „otrzymał pomoc finansową w formie zwrotnej lub bezzwrotnej”. Jest to zdanie wyrwane z kontekstu i nic nie zmienia. Przepisy precyzują dokładniej i cały zapis brzmi: „otrzymał pomoc finansową wypłaconą w formie zaliczkowej lub bezzwrotnej do dnia 31 grudnia 1995 r. na podstawie przepisów ustawy z dnia 20 maja 1976 r. o zakwaterowaniu sił zbrojnych„. Myślę, że nic więcej nie muszę dodawać.

  Odpowiedz

  Paweł 8 sierpnia, 2019 o 19:47

  No to mnie pan uspokoił bo chodzą głosy że jakiś żołnierz przegrał taka sprawę. Ale pewnie to plotki

  Odpowiedz

  Artur Wozniak 8 sierpnia, 2019 o 20:28

  Panie Pawle! Wokół służby wojskowej żołnierzy zawodowych narosło wiele plotek, mitów i niedomówień z którymi walczę!😊

  Odpowiedz

  Łukass 22 listopada, 2019 o 11:23

  Witam, a jak to się ma do programu czyste powietrze? Bo buduje sobie domek i aż kusi skorzystac, tylko właśnie te plotki. Aczkolwiek na moje nie powinno mieć to znaczenia bo to program ekologiczny i nie zapewnia mieszkanie tylko ewentualnie kocioł do tego mieszkania…

  Odpowiedz

  Tomas 26 listopada, 2019 o 10:34

  Czy należy mi się odprawa mieszkaniowa na podstawie art. 47 ustawy o zakwaterowaniu Sił Zbrojnych, jeżeli w 2010r. otrzymałem pomoc finansową na podstawie art. 94 ustawy o Policji? Dodaję, że było to związane z nabyciem mieszkania od dewelopera i nie miało nic wspólnego z kupnem mieszkania od Skarbu Państwa albo jednostki samorządu terytorialnego.

  Odpowiedz

  Patryk 16 stycznia, 2020 o 17:54

  Dzień dobry. Panie Arturze czy zechciał by Pan odpowiedzieć na pyta ie Pana Tomasa? Myślę że wielu byłym policjantom bardzo by pańska odpowiedź pomogła. Dziękuję.

  Odpowiedz

  Artur Woźniak 23 stycznia, 2020 o 12:16

  Panie Tomaszu zapraszam do kontaktu mailowego: kontakt@arturwozniak.pl
  Sprawy dotyczące odpraw mieszkaniowych dla byłych policjantów nie są tak oczywiste i każdy przypadek jest indywidualny dlatego proszę o kontakt mailowy:-)

  Odpowiedz

  Bartosz 29 listopada, 2019 o 12:08

  Witam a jak ma się sprawa po rozwodzie dzieci mieszkają z matką należy mi się na nie odprawa a druga sprawa wskazywanie okresu z którego naliczana jest odprawa czy żołnierz może wskazać okres który był dla niego najkorzystniejszy

  Odpowiedz

  Grzegorz 11 grudnia, 2019 o 13:40

  Dzień dobry mam pytanie odnośnie odprawy mieszkaniowej.
  Pracowałem w wojsku 12 lat na kontrakcie po czym zostałem zwolniony na swój wniosek, po czym znów sie zatrudniłem i czy jak przepracuje 3 lata to należy mi się emerytura wojskowa ?
  a drugie pytanie czy należy mi się odprawa mieszkaniowa ?

  Odpowiedz

  Piter 17 grudnia, 2019 o 10:21

  Czy podpisując umowę partycypacji z TBS Towarzystwem Budownictwa Społecznego grozi mi pozbawienie odprawy mieszkaniowej? Partycypacja to prawo do wynajmu mieszkania bez możliwości wykupu. Rozumiem , ze nie mam się czego bać?

  Odpowiedz

  Marcin 16 stycznia, 2020 o 14:39

  Witam mam pytanie czy jako żołnierzowi zawodowemu przysługuje 2 dni wolnego na opieka nad dzieckiem które daje kodeks pracy?

  Odpowiedz

  Artur Woźniak 23 stycznia, 2020 o 12:12

  Panie Marcinie żołnierzowi nie przysługują te dwa dnia na opiekę nad dzieckiem, które przewiduje kodeks pracy.

  Odpowiedz

  Jarosław 22 stycznia, 2020 o 17:17

  Witam,
  proszę o opinię i interpretację przepisów dotyczących poniższej sprawy.
  Jestem żolnierzem zawodowym. Odchodzę na emeryturę po 30 latach służby. Czy należy mi sie odprawa mieszkaniowa na dziecko, które studiuje na uczelni wojskowej i jest kandydatem na żołnierza zawodowego? Proszę wziąć pod uwagę fakt, że to czy moje dziecko zostanie żołnierzem zawodowym jest sytuacją niepewną. Na obecną chwilę, nie wiadomo czy ukończy uczelnię za np. 4 lata.
  Nadmieniam, że jestem w trakcie składania dokumentacji do AMW i powiedziano mi, że odprawa na dziecko nie należy się, bo jest w uczelni wojskowej i że w najbliższej przyszłości jezeli uda sie i zostanie żołnierzem zawodowym, nie będzie mógł skorzystać np. ze świadczenia mieszkaniowego, mieszkania służbowego, itp.

  Odpowiedz

  Artur Woźniak 23 stycznia, 2020 o 12:13

  Panie Jarosławie w tej sprawie zapraszam do kontaktu mailowego: kontakt@arturwozniak.pl 🙂

  Odpowiedz

  Paweł 25 stycznia, 2020 o 16:46

  Odprawa nie należy się jeżeli żołnierz lub jego małżonek:
  otrzymał ekwiwalent pieniężny w zamian za rezygnację z kwatery;
  otrzymał odprawę mieszkaniową;
  nabył lokal od Skarbu Państwa, Agencji albo jednostki samorządu terytorialnego z bonifikatą lub z uwzględnieniem pomniejszenia w cenie nabycia;
  otrzymał pomoc finansową w formie zwrotnej lub bezzwrotnej;
  nabył własnościowe spółdzielcze prawo do lokalu mieszkalnego Agencji.
  Czy przed ostatni odnośnik nie tyczy się tez programu ( MDM ) ?

  Odpowiedz

  Artur Woźniak 25 stycznia, 2020 o 21:07

  Panie Pawle! To wyliczenie ze strony AMW? Niestety wprowadzają tam w błąd żołnierzy… Jest to zdanie wyrwane z kontekstu i nic nie zmienia. Przepisy precyzują dokładniej i cały zapis brzmi: “otrzymał pomoc finansową wypłaconą w formie zaliczkowej lub bezzwrotnej do dnia 31 grudnia 1995 r. na podstawie przepisów ustawy z dnia 20 maja 1976 r. o zakwaterowaniu sił zbrojnych“. Myślę, że nic więcej nie muszę dodawać…. a AMW powinna poprawić błąd na stronie bo wierzę, że to tylko błąd…

  Odpowiedz

  Marcin 14 lutego, 2020 o 23:09

  Witam, ponownie pytanie jak ma się do odprawy mieszkaniowej Program Czyste Powietrze i uzyskane w ramach tego programu dofinansowanie.

  Odpowiedz

  Jakub 6 marca, 2020 o 15:13

  Dzień dobry,

  Mam pytanie, gdyż jestem byłym funkcjonariuszem policji zwolnilem się i służę w wojsku jako żołnierz zawodowy. W policji otrzymałem Pomoc finansowa na zakup mieszkania w kwocie około 3300zl na osobę. Po odejściu części tych pieniędzy zwróciłem. W wojsku masowo teraz odbierają żołnierza prawo do otrzymaniu pieniędzy za brak kwatery oraz brak możliwości ubiegania się o ekwiwalent mieszkalny. Sądy i rządy oraz dyrektor AWM w Warszawie sugeruje się wyrokami sadowymi oraz tym że jeśli ktoś otrzymał jakaś zapomogę z budżetu państwa nie ważne jakiej kwoty to w wojsku nic mu się nie należy. Gdyż budżet państwa jest jeden. Jak to się ma prawnie?

  Odpowiedz

  Artur Woźniak 8 czerwca, 2020 o 12:59

  Dzień dobry Panie Jakubie!
  Moim zdaniem nijak ma się to do prawa. Uważam, że w takim przypadku należy się świadczenie mieszkaniowe oraz odprawa mieszkaniowa. Niestety tak jak Pan zauważył AMW uważa inaczej i koniecznym jest walka o swoje w sądzie. Jak najbardziej trzeba walczyć bo takie postępowanie jest nie tylko krzywdzące, ale i nie wynika z prawa.
  Dobrego dnia!

  Odpowiedz

  Mario 8 czerwca, 2020 o 00:09

  Proszę odpowiedzieć na pytanie Pana Jakuba. Też spotkałem się z tym, że AMW zabiera mieszkaniówkę nawet w przypadku zwrotu pieniędzy do Policji argumentując to tym, że ten zwrot nie dotyczy całej kwoty (bo zgodnie z rozporządzeniem MSWiA nie może być to całość!) i zdaniem amw część pomocy finansowej przy byłym policjancie została,więc potrzeba mieszkaniowa jest zaspokojona… Btw ma ktoś sygnatury takich spraw sądowych gdzie były policjant zwrócił po odejściu z policji pomoc finansową, a mimo to jak został już żołnierzem amw odmawia mu prawa do zakwaterowania bądź świadczenia mieszkaniowego??

  Odpowiedz

  Artur Woźniak 8 czerwca, 2020 o 13:01

  Dzień dobry!
  Uważam, że takie działania AMW nie mają podstawy prawnej i należy walczyć o swoje im więcej będzie takich spraw tym mam nadzieję problem zauważą i zrozumieją sądy a w końcu może i AMW? trzeba być dobrej myśli:-)
  Dobrego dnia!

  Odpowiedz

  Wojciech 9 października, 2020 o 13:32

  Sygnatury są, przynajmniej jedna mi znana. Ale sprawa została oddalona. Dotyczy to jednak policjanta, który pobrał pomoc finansową z Policji ale jej nie zwracał. Sygn. II Sa/Wa 2823/19.
  Jestem w podobnej sytuacji, zwróciłem część kwoty Policji. Póki co na etapie odwołania do Prezesa AMW.

  Odpowiedz

  Adrian 27 czerwca, 2020 o 12:21

  Dzień dobry,
  Patrząc na fragment „Po drugie prawo do odprawy mieszkaniowej przysługuje żołnierzowi zawodowemu, który w dniu zakończenia służby wojskowej nie ma zaspokojonej potrzeby mieszkaniowej. Zatem podstawową funkcją odprawy mieszkaniowej jest udzielenie pomocy byłemu żołnierzowi w zaspokojeniu jego potrzeb mieszkaniowych.”
  Czy oznacza to że żołnierz, który wybudował dom nie ma prawa do odprawy?
  A jeśli kupił mieszkanie w formie przetargu od miasta? Czy należy się odprawa?
  I ostatnie pytanie.. Co ze sławnymi książeczkami mieszkaniowymi PKO? Czy posiadając taka książeczkę założona przez rodziców należy się odprawa?
  Będę wdzięczny za odpowiedzi.
  Dziękuję

  Odpowiedz

  Justyna 18 lipca, 2020 o 11:22

  Czy żołnierzowi który otrzymał od matki ziemię rolną i mieszkanie (w zamian za przekazanie ziemi młodemu rolnikowi matka otrzymała rentę) należy się odprawa? Nieruchomości znajdują się w innym województwie niż to w którym żołnierz pełni służbę i nie mieszka w nim.

  Odpowiedz

  Marek 2 sierpnia, 2020 o 10:46

  Dzień dobry. Bardzo proszę o odpowiedź na pytanie Pana Adriana zamieszczone wyżej. Przytoczę: ” Czy oznacza to że żołnierz, który wybudował dom nie ma prawa do odprawy?
  A jeśli kupił mieszkanie w formie przetargu od miasta? Czy należy się odprawa?
  I ostatnie pytanie.. Co ze sławnymi książeczkami mieszkaniowymi PKO? Czy posiadając taka książeczkę założona przez rodziców należy się odprawa?”
  Z góry dziekuję za odpowiedz i pozdrawiam.

  Odpowiedz

  Radek 26 sierpnia, 2020 o 08:50

  I OSK 3100 /19 i wszystko w temacie. Nic się nie należy.

  Odpowiedz

  Artur Woźniak 27 sierpnia, 2020 o 11:25

  Panie Radosławie orzeczenie, które Pan wskazał nie znajduje moim zdaniem zastosowania to Mieszkania dla Młodych, a nabycie przez żołnierza zawodowego lokalu mieszkalnego od Skarbu Państwa, Agencji lub jednostki samorządu terytorialnego:-)
  Dobrego dnia!

  Odpowiedz

  Radek 6 września, 2020 o 16:28

  Moim zdaniem nie ogarnia Pan tematu. Rzuca Pan ogólnikami i najwyraźniej nie czyta orzeczeń WSA czy NSA w podobnych sprawach. Warto się orientować. Rozumiem, że tutaj, za darmo, niekoniecznie chce się Pan dzielić wiedzą. Niemniej jednak nie zachęca to do skorzystania z odpłatnych usług. Mam nadzieję, że za pieniądze pańska argumentacja jest na wyższym poziomie. Pozdrawiam

  Odpowiedz

  Hose 11 października, 2020 o 14:34

  Witam a ja mam takie pytanie
  Zatrudniając się w SW otrzymałem pomoc finansowa która jest zwrotna w chwili odejścia i nie nabycia uprawnień emerytalnych. Ale w chwili kiedy ja oddam nic nie otrzymałem od państwa. I czy w takim wypadku zatrudniają się w MON będzie mi przysługiwało odprawa mieszkaniowa czy też nie bo będą podnosić że z takowego prawa już skorzystałem .

  Odpowiedz

  Wojtek 21 października, 2020 o 07:35

  To jak jest z tym programem czyste powietrze??? Przysługuje odprawa czy nie?

  Odpowiedz

  Artur Woźniak 28 października, 2020 o 12:38

  Dzień dobry Panie Wojciechu! Proszę przeczytać wpis:
  https://prawniknapoligonie.pl/odprawa-mieszkaniowa-a-czyste-powietrze/
  Myślę, że odpowie on na wszystkie Pana pytania:-)
  Dobrego dnia!

  Odpowiedz

  Danuta 7 grudnia, 2020 o 15:38

  Dzień dobry.
  Mąż odchodzi właśnie na emeryturę po 37 latach pracy.
  30 lat temu dostaliśmy mieszkanie służbowe w starej kamienicy komunalnej..
  Kilkanaście lat temu WAM zrzekła się tego mieszkania i wróciło ono do Zakładu Gospodarki Komunalnej.
  Budynek został zaniedbany i jest już bardzo w złym stanie.
  Myśleliśmy,że dostaniemy odprawę mieszkaniową , będziemy mogli się stąd wyprowadzić i nabyć coś na własność.
  Jeszcze dziś rano już tę odprawę naliczono, a godzinę później otrzymaliśmy telefon, że ona mężowi się nie należy i nic nie dostanie, ponieważ było to kiedyś mieszkanie służbowe A to ,że już nie jest służbowym , tylko miejskim , nikogo nie obchodzi.
  Czy to jest zgodne z przepisami ?
  Bardzo proszę o odpowiedź.
  Pozdrawiam
  Danuta

  Odpowiedz

  Marcin 24 stycznia, 2021 o 21:44

  Witam. Mam do Pana pytanie. Czy istnieje regulacja określająca minimalny staż służby w wojsku, po uprzednim przeniesieniu z policji po upływie którego nabywa się prawo do odprawy mieszkaniowej. Nadmieniam, że zostanie mi zaliczona wysługa 17 lat, i ten okres służby (nabycie praw emerytalnych) w myśl ustawy o zakwaterowaniu żołnierzy jest jedną z przesłanek kluczowych do otrzymania odprawy mieszkaniowej. Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc. Marcin Gwóźdź.

  Odpowiedz

  Antoni 24 września, 2021 o 22:39

  Szanowny panie Arturze,
  czy nw. sytuacji przysługuje odprawa mieszkaniowa: Anna xxxxxx xxxxxxxxx jest członkiem Spółdzielni Mieszkaniowej „xxxxxxxxx” z siedzibą w xxxxxxx oraz, że Antoniemu xxxxxxxxx i Annie xxxxxxx małżonkom xxxxxxxx przysługuje spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu mieszkalnego w tej spółdzielni mieszkaniowej, położonego w xxxxxxx przy ulicy xxxxxxx xxx oznaczonego numerem xx,
  1/Antoni xxxxxx i Anna xxxxxxxx małżonkowie xxxxxxxxx dokonali spłaty przypadających na lokal mieszkalny, o którym mowa w punkcie poprzednim części kosztów budowy będących zobowiązaniami spółdzielni, a w szczególności odpowiedniej części zadłużenia kredytowego wraz z odsetkami oraz spłaty nominalnej kwoty umorzenia kredytu lub dotacji w części przypadającej na ten lokal, w zakresie w jakim spółdzielnia skorzystała z pomocy podlegającej odprowadzeniu do budżetu państwa uzyskanej ze środków publicznych lub z innych środków i nie posiadają zadłużenia z tytuł opłat na pokrycie kosztów związanych z eksploatacją i utrzymaniem nieruchomości w części przypadającej na ich lokal oraz eksploatacją i utrzymaniem nieruchomości stanowiących mienie spółdzielni, —
  2/lokal mieszkalny, o którym mowa w punkcie trzecim nie znajduje się w domu dla inwalidów, osób samotnych lub innym domu o specjalnym przeznaczeniu,
  Będę wdzięczny za odp.
  Z poważaniem Antoni

  Odpowiedz

  Antoni 28 września, 2021 o 11:54

  Dziękuję Panie Arturze za ekpresową i do tego pozytywną odp. w ww. sprawie.

  Odpowiedz

  Piotr 20 marca, 2022 o 17:48

  Panie Arturze takie pytanie jestem żołnierzem zawodowym w przyszłym roku idę na emeryturę czy należy mi się odprawa mieszkaniowa jeżeli 6lat temu kupiłem mieszkanie na aukcji komorniczej?

  Odpowiedz

  Piotr 20 marca, 2022 o 17:48

  Panie Arturze takie pytanie jestem żołnierzem zawodowym w przyszłym roku idę na emeryturę czy należy mi się odprawa mieszkaniowa jeżeli 6lat temu kupiłem mieszkanie na aukcji komorniczej?

  Odpowiedz

  Paweł 14 lipca, 2022 o 12:40

  Odprawa mieszkaniowa a wakacje kredytowe 2022-2023…czy ktoś korzystający z wakacji kredytowych które są pomocą finansową od Państwa dla hipotekobiorców nie komplikuje sprawy wypłaty odprawy mieszkaniowej?

  Odpowiedz

  Artur Woźniak 18 lipca, 2022 o 07:46

  Panie Pawle uważam, że absolutnie i w żaden sposób wakacje kredytowe nie zmieniają prawa do odprawy mieszkaniowej:-)

  Odpowiedz

  Norbert 20 lutego, 2023 o 22:18

  Witam
  czy żołnierzowi, który skorzysta z programu „Bezpieczny kredyt 2%” dalej będzie przysługiwała odprawa mieszkaniowa?

  Odpowiedz

  Karolina 28 sierpnia, 2023 o 21:39

  Witam mam pytanie odnośnie odprawy mieszkaniowej wojskowemu. Czy należy się ona w momencie gdy żołnierz w trakcie swojej służby otrzymywał dodatek mieszkaniowy?

  Odpowiedz

  Artur Woźniak 20 września, 2023 o 07:49

  Dzień dobry Pani Karolino!
  Otrzymywanie świadczenia mieszkaniowego nie przeszkadza w otrzymaniu odprawy mieszkaniowej.
  Dobrego dnia!
  r. pr. Artur Woźniak
  prawnik na poligonie

  Odpowiedz

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Artur Woźniak w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: