fbpx

Artur Woźniak

radca prawny

Od kilku lat szczególnie bliskie jest mi prawo administracyjne, a przede wszystkim prawa żołnierza zawodowego i wszystko to co związane z armią...
[Więcej >>>]

Skontaktuj się

Emerytura żołnierza zawodowego po nowemu?

Artur Woźniak18 czerwca 2019Komentarze (1)

Emerytura żołnierza zawodowego – zmiany?

Dzisiaj będzie bardzo krótki wpis, ale mam wrażenie, że to bardzo ważna dla Ciebie informacja. Informacja dotycząca zmian, które chce wprowadzić Ministerstwo Obrony Narodowej. Nie udało mi się dotrzeć do projektu zmian. Oczywiście jeszcze nie dotarłem do niego. Jeżeli zostałeś żołnierzem zawodowym powołanym po 31 grudnia 2012 roku to zmiany dotyczą Ciebie! Emerytura żołnierza zawodowego i co w niej zmienią.

Żołnierzu! Myślałeś może o pracy poza wojskiem?>>>

Co planuje MON? emerytura żołnierza zawodowego

Po pierwsze zostałeś żołnierzem zawodowym po 31 grudnia 2012 roku? Przede wszystkim emerytura żołnierza zawodowego przysługuje Ci po ukończeniu 55 roku życia. Oczywiście i po 25 latach służby wojskowej. Po drugie Ministerstwo podało, że chce znieść obowiązek ukończenia 55 roku życia! Wystarczy, że będziesz miał 25 lat służby w Wojsku Polskim.

Może należy Ci się odprawa emerytalna z wojska i cywila?>>>

Od kiedy zmiany?

Po pierwsze identyczne zmiany zostały wprowadzone w służbach podległych Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji czas na armię. Natomiast Ministerstwo Obrony Narodowej chciałoby zdążyć ze zmianami do lipca. Oczywiście nie jest to niemożliwe. Moim zdaniem lipiec to trochę za szybko, ale przed wyborami zdążą!:-)

Zostałeś żołnierzem w wieku 20 lat? W konsekwencji dzięki zmianie będziesz mógł przejść na emeryturę w wieku 45 lat. Nie jak do tej pory czekać do 55 roku życia!

Zmieni to coś w Twojej służbie?:-) Emerytura przyjdzie szybciej?:-)

 

Pozdrawiam Cię!

Artur

****

Zdjęcie: v2osk

 

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 502 606 119e-mail: kontakt@arturwozniak.pl

{ 1 komentarz… przeczytaj go poniżej albo dodaj swój }

Arek 19 czerwca, 2019 o 12:52

Emerytura żołnierza zawodowego po nowemu?
Dzień dobry,
Jak wygląda sytuacja, gdy osoba została powołana do służby w wieku np. około 40 lat. Chodzi o nabycie praw do emerytury wojskowej, oraz przysługującej odprawy mieszkaniowej.

Pozdrawiam serdecznie

Arek

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Artur Woźniak Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Kancelaria Radcy Prawnego Artur Woźniak z siedzibą w Mysłowicach.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem kontakt@arturwozniak.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: