fbpx

Artur Woźniak

radca prawny

Od kilku lat szczególnie bliskie jest mi prawo administracyjne, a przede wszystkim prawa żołnierza zawodowego i wszystko to co związane z armią...
[Więcej >>>]

Potrzebujesz porady?

Emerytura żołnierza zawodowego po nowemu?

Artur Woźniak18 czerwca 2019Komentarze (1)

Emerytura żołnierza zawodowego – zmiany?

Dzisiaj będzie bardzo krótki wpis, ale mam wrażenie, że to bardzo ważna dla Ciebie informacja. Informacja dotycząca zmian, które chce wprowadzić Ministerstwo Obrony Narodowej. Nie udało mi się dotrzeć do projektu zmian. Oczywiście jeszcze nie dotarłem do niego. Jeżeli zostałeś żołnierzem zawodowym powołanym po 31 grudnia 2012 roku to zmiany dotyczą Ciebie! Emerytura żołnierza zawodowego i co w niej zmienią.

Żołnierzu! Myślałeś może o pracy poza wojskiem?>>>

Co planuje MON? emerytura żołnierza zawodowego

Po pierwsze zostałeś żołnierzem zawodowym po 31 grudnia 2012 roku? Przede wszystkim emerytura żołnierza zawodowego przysługuje Ci po ukończeniu 55 roku życia. Oczywiście i po 25 latach służby wojskowej. Po drugie Ministerstwo podało, że chce znieść obowiązek ukończenia 55 roku życia! Wystarczy, że będziesz miał 25 lat służby w Wojsku Polskim.

Może należy Ci się odprawa emerytalna z wojska i cywila?>>>

Od kiedy zmiany?

Po pierwsze identyczne zmiany zostały wprowadzone w służbach podległych Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji czas na armię. Natomiast Ministerstwo Obrony Narodowej chciałoby zdążyć ze zmianami do lipca. Oczywiście nie jest to niemożliwe. Moim zdaniem lipiec to trochę za szybko, ale przed wyborami zdążą!:-)

Zostałeś żołnierzem w wieku 20 lat? W konsekwencji dzięki zmianie będziesz mógł przejść na emeryturę w wieku 45 lat. Nie jak do tej pory czekać do 55 roku życia!

Zmieni to coś w Twojej służbie?:-) Emerytura przyjdzie szybciej?:-)

 

Pozdrawiam Cię!

Artur

****

Zdjęcie: v2osk

 

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Artur Woźniak w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 1 komentarz… przeczytaj go poniżej albo dodaj swój }

  Arek 19 czerwca, 2019 o 12:52

  Emerytura żołnierza zawodowego po nowemu?
  Dzień dobry,
  Jak wygląda sytuacja, gdy osoba została powołana do służby w wieku np. około 40 lat. Chodzi o nabycie praw do emerytury wojskowej, oraz przysługującej odprawy mieszkaniowej.

  Pozdrawiam serdecznie

  Arek

  Odpowiedz

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Artur Woźniak w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: