fbpx

Artur Woźniak

radca prawny

Od kilku lat szczególnie bliskie jest mi prawo administracyjne, a przede wszystkim prawa żołnierza zawodowego i wszystko to co związane z armią...
[Więcej >>>]

Skontaktuj się

Skrócone lekcje przez upały. Żołnierz ma problem

Artur Woźniak12 czerwca 2019Komentarze (0)

Upały… Upały… i jeszcze raz upały

Na dworze ponad 30 stopniowe upały. Ciężko przetrwać i znaleźć chociaż odrobinę ochłody. Szczególnie w pracy. Nie mówiąc już o Tobie żołnierzu, który musisz chodzić umundurowany. Problem upałów dotyczy wszystkich. Niektórzy pracodawcy zwalniają wcześniej do domu. Dotyczy to też szkół. Jeżeli masz dzieci w wieku szkolnym to możliwe, że Twoje dzieci mają skrócone lekcje. Dla dzieci świetnie, ale dla wielu rodziców to ogromny problem. Nie wszystkie dzieci zapisane są na świetlicę. I to na rodziców spada obowiązek ogarnięcia swojej pracy/służby i odebranie dziecka wcześniej ze szkoły. Skrócone lekcje przez upały to też dla Ciebie problem żołnierzu.

Skrócone lekcje przez upałySkrócone lekcje przez upały

Dyrektor szkoły może skrócić lekcje przez upały. Co to znaczy upały? To zależy od dyrektora. Do 30 minut dyrektor szkoły może skrócić każdą lekcję. Oczywiście szkoła powinna być wyposażona w np. wiatraki, rolety, zadaszenia itp. Przy utrzymujących się wysokich temperaturach lekcje w szkołach mogą zostać nawet zawieszone.

Jest czas urlopów możesz przeczytasz o gratyfikacji urlopowej żołnierza>>>

Problem żołnierza

Skrócone lekcje przez upały to coś co może stwarzać problem dla rodziców. W tym samym dniu szkoła może Cię poinformowany o skróconych lekcjach. Będąc na służbie sam wiesz jak to może być z dostaniem urlopu z dnia na dzień. Pracownikom należą się dwa dni opieki na dziecko, które mogą wykorzystywać na godziny. Mają więc 16 godzin opieki. Żołnierz takiego uprawnienia nie ma. Co w takim razie możesz zrobić?

Skrócone lekcje przez upały – rozwiązanie problemu

Pisałem już o tym przy okazji strajku nauczycieli w poście Opieka na dziecko żołnierza. W końcu jedynym rozwiązaniem jest wykorzystanie przysługującego Ci najpierw 5 dni, a potem do pięciu miesięcy urlopu okolicznościowego. Oczywiście możesz go dostać jak złożysz wniosek, który rozpatruje dowódca jednostki.

Z takich rozwiązań na szybko przychodzi mi do głowy pomoc dziadków🙂

Przeczytaj też co przygotowało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa o tym jak przetrwać upały>>>

A u Twojego dziecka w szkole są skrócone lekcje przez upały?

 

Pozdrawiam Cię!

Artur

****

Zdjęcie: chuttersnap

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 502 606 119e-mail: kontakt@arturwozniak.pl

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Artur Woźniak Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Kancelaria Radcy Prawnego Artur Woźniak z siedzibą w Mysłowicach.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem kontakt@arturwozniak.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: