fbpx

Artur Woźniak

radca prawny

Od kilku lat szczególnie bliskie jest mi prawo administracyjne, a przede wszystkim prawa żołnierza zawodowego i wszystko to co związane z armią...
[Więcej >>>]

Potrzebujesz porady?

Skrócone lekcje przez upały. Żołnierz ma problem

Artur Woźniak12 czerwca 2019Komentarze (0)

Upały… Upały… i jeszcze raz upały

Na dworze ponad 30 stopniowe upały. Ciężko przetrwać i znaleźć chociaż odrobinę ochłody. Szczególnie w pracy. Nie mówiąc już o Tobie żołnierzu, który musisz chodzić umundurowany. Problem upałów dotyczy wszystkich. Niektórzy pracodawcy zwalniają wcześniej do domu. Dotyczy to też szkół. Jeżeli masz dzieci w wieku szkolnym to możliwe, że Twoje dzieci mają skrócone lekcje. Dla dzieci świetnie, ale dla wielu rodziców to ogromny problem. Nie wszystkie dzieci zapisane są na świetlicę. I to na rodziców spada obowiązek ogarnięcia swojej pracy/służby i odebranie dziecka wcześniej ze szkoły. Skrócone lekcje przez upały to też dla Ciebie problem żołnierzu.

Skrócone lekcje przez upałySkrócone lekcje przez upały

Dyrektor szkoły może skrócić lekcje przez upały. Co to znaczy upały? To zależy od dyrektora. Do 30 minut dyrektor szkoły może skrócić każdą lekcję. Oczywiście szkoła powinna być wyposażona w np. wiatraki, rolety, zadaszenia itp. Przy utrzymujących się wysokich temperaturach lekcje w szkołach mogą zostać nawet zawieszone.

Jest czas urlopów możesz przeczytasz o gratyfikacji urlopowej żołnierza>>>

Problem żołnierza

Skrócone lekcje przez upały to coś co może stwarzać problem dla rodziców. W tym samym dniu szkoła może Cię poinformowany o skróconych lekcjach. Będąc na służbie sam wiesz jak to może być z dostaniem urlopu z dnia na dzień. Pracownikom należą się dwa dni opieki na dziecko, które mogą wykorzystywać na godziny. Mają więc 16 godzin opieki. Żołnierz takiego uprawnienia nie ma. Co w takim razie możesz zrobić?

Skrócone lekcje przez upały – rozwiązanie problemu

Pisałem już o tym przy okazji strajku nauczycieli w poście Opieka na dziecko żołnierza. W końcu jedynym rozwiązaniem jest wykorzystanie przysługującego Ci najpierw 5 dni, a potem do pięciu miesięcy urlopu okolicznościowego. Oczywiście możesz go dostać jak złożysz wniosek, który rozpatruje dowódca jednostki.

Z takich rozwiązań na szybko przychodzi mi do głowy pomoc dziadków🙂

Przeczytaj też co przygotowało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa o tym jak przetrwać upały>>>

A u Twojego dziecka w szkole są skrócone lekcje przez upały?

 

Pozdrawiam Cię!

Artur

****

Zdjęcie: chuttersnap

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Artur Woźniak w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Artur Woźniak w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: