fbpx

Artur Woźniak

radca prawny

Od kilku lat szczególnie bliskie jest mi prawo administracyjne, a przede wszystkim prawa żołnierza zawodowego i wszystko to co związane z armią...
[Więcej >>>]

Potrzebujesz porady?

Odprawa mieszkaniowa a MDM

Artur Woźniak01 maja 2022Komentarze (0)

Pieniądze po odejściu ze służby

Od ilości problemów i pytań pęka mi skrzynka mailowa! 🙂 Bardzo mnie to cieszy, bo wiem jak wiele mają pytań żołnierze. Ale też mnie to martwi. Powinny być konkretne szkolenia i konkretne odpowiedzi na podstawowe pytania o służbę. Wiem też, że w jednostkach nie raz celowo puszczane są plotki, żeby przez przypadek żołnierz nie znał swoich praw… To bardzo przykre, ale właśnie dlatego zająłem się pomaganiem żołnierzom zawodowym. I każdego dnia walczę o Twoje prawa i pokazuję dowódcą i jednostkom ich uprawnienia i obowiązki. Małymi krokami do przodu! Dzisiaj artykuł o odprawie mieszkaniowej w przypadku skorzystania z programu Mieszkanie dla Młodych. Odprawa mieszkaniowa a MDM.Odprawa mieszkaniowa a MDM

Zostajesz na kontrakcie? Co z zasiłkiem na zagospodarowanie?

Wypowiedzenie w służbie kontraktowej – 3 czy 6 miesięcy?

Odprawa mieszkaniowa a MDM

Nie wiem, czy trafiłeś na ten artykuł, ale jakiś czas temu pisałem o programie Mieszkanie dla Młodych. Możesz przeczytać o tym tutaj>>>. Pisałem tam o tym m.in. czym jest ten program. Najważniejsze co tam poruszałem to był wpływ MDM na możliwość otrzymania przez Ciebie odprawy mieszkaniowej. Oczywiście mamy nowe przepisy. Tym samym pomyślałem, że warto odświeżyć ten temat i ponownie przyjrzeć się temu pytaniu.

Należy się odprawa mieszkaniowa czy nie?

Nowe przepisy zmieniły prawie wszystko. W również niektóre kwestie związane z odprawą mieszkaniową. Zatem czy skorzystanie z programu Mieszkanie dla Młodych powoduje utratę prawa do odprawy mieszkaniowej żołnierza? Zdecydowanie nie.

Podsumowując MDM w żaden sposób nie wpływa na Twoje prawo do otrzymania odprawy mieszkaniowej. I świadczenia mieszkaniowego też.

Jeżeli Agencja Mienia Wojskowego ma w Twojej sprawie inne podejście to możesz skorzystać z mojej pomocy i porady tutaj>>> Wyślij mi decyzję AMW i wtedy odpiszę Ci i opiszę dalsze kroki w walce o Twoje pieniądze!

A Ty jak żołnierzu skorzystałeś z programu Mieszkanie dla Młodych?

Dobrego dnia!

Artur Woźniak

radca prawny

Prawnik na poligonie

***

Zdjęcie: Eduardo Alvarado

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Artur Woźniak w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Artur Woźniak w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: