fbpx

Artur Woźniak

radca prawny

Od kilku lat szczególnie bliskie jest mi prawo administracyjne, a przede wszystkim prawa żołnierza zawodowego i wszystko to co związane z armią...
[Więcej >>>]

Potrzebujesz porady?

Bonifikata przekształceniowa a odprawa mieszkaniowa

Artur Woźniak03 maja 2022Komentarze (0)

Znów o odprawie mieszkaniowej żołnierzaBonifikata przekształceniowa a odprawa mieszkaniowa

Kolejny wpis o odprawie mieszkaniowej żołnierza. A przy okazji i o świadczeniu mieszkaniowym. Oczywiście są to różne świadczenia, ale pewne kwestie są identyczne. W tym te dotyczące tego kiedy się nie należą. Tym samym pisząc o odprawie można uznać, że dotyczy to też świadczenia mieszkaniowego. Obowiązują nowe przepisy i dostaję bardzo dużo pytań. Pytań o odprawę mieszkaniową i świadczenie mieszkaniowe. Dlatego Dzisiaj o odprawie mieszkaniowej w sytuacji w której otrzymałeś bonifikatę za przekształcenie użytkowania wieczystego. Bonifikata przekształceniowa a odprawa mieszkaniowa.

Korzystałeś z programu „Rodzina na swoim”? Przeczytaj czy dostaniesz odprawę mieszkaniową>>>

Mieszkanie dla Młodych a odprawa mieszkaniowa. Przeczytaj o tym tutaj>>>

Bonifikata przekształceniowa a odprawa mieszkaniowa

Jakiś czas temu zlikwidowano użytkowanie wieczyste i zmieniono je na własność. Przyznawano przy tym bonifikatę za przekształcenie z użytkowania wieczystego we własność. Pytanie jest więc czy taka bonifikata prowadzi do odmowy przyznania żołnierzowi odprawy mieszkaniowej? Oczywiście, że nie. Po pierwsze przepisy mówią o bonifikacie w nabyciu lokalu mieszkalnego. Grunt niewątpliwie nie jest lokalem mieszkalnym. Po drugie i najważniejsze ta bonifikata nie wpływa na odprawę mieszkaniową. Na świadczenie mieszkaniowe też nie. Zatem możesz być spokojny na pewno świadczenie mieszkaniowe i odprawę mieszkaniową dostaniesz.

Przeczytaj też o końcu służby kontraktowej>>>

Jeżeli Agencja Mienia Wojskowego ma w Twojej sprawie inne podejście to daj mi znać i napisz do mnie. Oczywiście mój mail niezmiennie to: kontakt@arturwozniak.pl. Wyślij mi decyzję AMW i wtedy omówimy dalsze kroki w walce o Twoje pieniądze!

A Ty jak żołnierzu skorzystałeś z programu Mieszkanie dla Młodych?

Dobrego dnia!

Artur Woźniak

radca prawny

Prawnik na poligonie

***

Zdjęcie: Joel Filipe

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Artur Woźniak w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Artur Woźniak w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: