fbpx

Artur Woźniak

radca prawny

Od kilku lat szczególnie bliskie jest mi prawo administracyjne, a przede wszystkim prawa żołnierza zawodowego i wszystko to co związane z armią...
[Więcej >>>]

Potrzebujesz porady?

Zasiłek na zagospodarowanie po nowemu

Artur Woźniak24 maja 20225 komentarzy

Zmiany w świadczeniach

Zauważyłeś, że wpisy ostatnio nie są za długie? Po pierwsze staram się pisać to co najważniejsze. Po drugie ilość zmian, które chcę opisać powoduje, że wpisy będą krótkie. Z resztą taki chyba mam styl pisania: krótkie żołnierskie słowa hehehe. Przynajmniej tak myślę hehehe. Czytałeś już wpisy o zmianach w świadczeniach żołnierza? Na przykład ten o świadczeniu mieszkaniowym po nowemu? Nie? To możesz przeczytać go tutaj>>>. Dobrze przejdźmy do konkretów. Dzisiaj chciałbym napisać Ci parę zdań o zasiłku na zagospodarowanie żołnierza zawodowego. Spokojnie jak już na pewno wiesz zasiłek ten zostaje. Pisałem z resztą już o zmianach w zasiłku na zagospodarowanie związanych z końcem służby kontraktowej>>>. Dowiesz się tam kiedy i czy dostaniesz ten zasiłek. Zasiłek na zagospodarowanie po nowemu. To co się zmieni?Zasiłek na zagospodarowanie po nowemu

Słyszałeś o zmianach w gratyfikacji urlopowej na dziecko? Przeczytaj o tym we wpisie: Gratyfikacja urlopowa na dziecko.

Przeczytaj też o zmianach jakie zaszły w odprawie mieszkaniowej żołnierza. Odprawa mieszkaniowa po nowemu

Zasiłek na zagospodarowanie po nowemu

Oczywiście do tej pory było tak, że żołnierz w służbie stałej dostawał zasiłek po objęciu stanowiska służbowego. Natomiast w przypadku żołnierzy służby kontaktowej dopiero po zawarciu drugiego kontraktu. Teraz kiedy ustawa o obronie Ojczyzny likwiduje kontraktową służbę wojskową wszystko się zmieni. Tym samym od razu po powołaniu do zawodowej służby wojskowej otrzymasz zasiłek na zagospodarowanie. Nie po drugim kontrakcie. Nie po objęciu stanowiska służbowego. Dostaniesz po powołaniu do zawodowej służby wojskowej.

Wysokość i ile razy dostaniesz?

Nie zmieni się tylko jedno. Oczywiście zasiłek może być przyznany żołnierzowi zawodowemu tylko jeden raz w trakcie pełnienia zawodowej służby wojskowej. Niezależnie ile razy odejdziesz i wrócisz do zawodowej służby. Jeżeli otrzymałeś zasiłek na zagospodarowanie to już więcej go nie dostaniesz. Zostaje kwestia wysokości zasiłku? Wysokość zasiłku to jednomiesięczne uposażenie zasadnicze wraz z dodatkami o charakterze stałym.

Jeżeli więc nie dostałeś jeszcze zasiłku na zagospodarowanie to powinieneś przypominać się w WOG-u, że to już byłby czas na wypłatę 😉

Chciałbym Cię prosić o pomoc żołnierzu. Jeżeli masz pytania o nową ustawę to napisz do mnie. Pytania o służbę wojskową żołnierzy w ustawie o obronie Ojczyzny. Pamiętaj, że mój adres mailowy niezmiennie to: kontakt@arturwozniak.pl. Jestem do Twojej dyspozycji.

Pozdrawiam Cię

Artur Woźniak

radca prawny

Prawnik na poligonie

***

Zdjęcie: What Is Picture Perfect

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Artur Woźniak w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 5 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

  Slawek 31 sierpnia, 2022 o 11:58

  Witam. A jak ma się sprawa z żołnierzem który w latach 2000-2017 nie pobrał takiego zasiłku i przeszedł na emeryturę. W 2020 wrócił do sluzby. Czy powinien dostać taki zasiłek? Pozdrawiam

  Odpowiedz

  Artur Woźniak 28 września, 2022 o 09:28

  W mojej ocenie nie ma przeszkód, żeby taki zasiłek otrzymać. Należy się jeden raz w ciągu służby i jeżeli nie został jeszcze wypłacony to uważam, że powinien zostać.
  Dobrego dnia!
  Artur Woźniak
  radca prawny

  Odpowiedz

  Mateusz 2 października, 2022 o 08:02

  Witam jak wygląda taki wzór wniosek o zagospodarowanie oraz dokogo taki wniosek można złożyć?

  Odpowiedz

  Artur Woźniak 19 października, 2022 o 09:45

  Nie ma takiego wzoru. Napisałbym tylko, że wnosi Pan o wypłatę zasiłku na zagospodarowanie w związku z tym, że nie był Panu wcześniej wypłacony. Myślę, że napisałbym do WOG-u bo to oni wypłacają, ale pewności co do tego nie mam bo Pana sytuacja nie jest oczywista:-)
  Dobrego dnia!
  Artur Woźniak
  radca prawny

  Odpowiedz

  Paweł 14 lutego, 2023 o 01:44

  A co w przypadku funkcjonariuszy innych służb, którzy na mocy nowej ustawy, zostali przeniesieni do pełnienia służby w ramach zawodowej służby wojskowej? Czy oni także mogą liczyć na zasiłek na zagospodarowanie?

  Odpowiedz

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Artur Woźniak w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: