fbpx

Artur Woźniak

radca prawny

Od kilku lat szczególnie bliskie jest mi prawo administracyjne, a przede wszystkim prawa żołnierza zawodowego i wszystko to co związane z armią...
[Więcej >>>]

Potrzebujesz porady?

Odprawa mieszkaniowa a bonifikata

Artur Woźniak12 lutego 2020Komentarze (1)

Bonifikata przy przekształceniu użytkowania wieczystego

Dawno mnie tutaj nie było. Zdecydowanie zbyt dawno. Dopadł mnie jakiś spadek formy a natłok obowiązków też źle na mnie wpływa. Do tego przeziębienie i oto moja recepta na brak chęci do czegokolwiek – to chyba brak słońca. Poranna kawa, przy której opracowałem listę zadań na dzisiaj, rozpoczęła mój dzień. I działań zadanie po zadaniu. Oczywiście na samej górze listy znalazło się napisanie posta na bloga. Otrzymałem kilka a nawet więcej pytań o wpływ bonifikaty przy przekształceniu użytkowania wieczystego we własność. Zatem odprawa mieszkaniowa a bonifikata to dzisiejszy temat.

Odprawa mieszkaniowa a bonifikataO odprawie mieszkaniowej pisałem już wcześniej w postach “MDM a odprawa mieszkaniowa>>>“oraz Rodzina na swoim żołnierza>>>

Odprawa mieszkaniowa a bonifikata

Wiesz dobrze, że odprawa mieszkaniowa żołnierza przysługuje, jeżeli jesteś w służbie stałej jak i kontraktowej. Jednak to nie o tym, kiedy Ci się należy odprawa mieszkaniowa chciałem napisać. Dzisiaj będę pisał o tym, kiedy Ci się nie należy odprawa mieszkaniowa! 🙂 Po pierwsze przepisy w miarę jasno wskazują, kiedy odprawa Ci się nie należy. Oczywiście jest wiele sytuacji, które nie da się jednoznacznie przypisać i wtedy najlepiej zwróć się do mnie o pomoc. Razem zawalczymy o Twoją odprawę mieszkaniową:-)

Jakie zmiany zaszły w odprawie mieszkaniowej żołnierza? Przeczytaj o tym tutaj>>>

Jesteś byłym funkcjonariuszem? Przeczytaj o odprawie mieszkaniowej byłego funkcjonariusza>>>

Po drugie czy bonifikata za przekształcenie użytkowania wieczystego we własność dla żołnierza coś zmienia w Twojej odprawie mieszkaniowej? Krótko mówiąc nic to dla Ciebie nie zmienia. Co najważniejsze przepisy mówią wyłącznie o nabyciu lokalu mieszkalnego od Skarbu Państwa, Agencji Mienia Wojskowego albo jednostki samorządu terytorialnego z bonifikatą. Działka nie jest lokalem, dlatego nie masz co się martwić. Podsumowując spokojnie możesz skorzystać z bonifikaty i nie stracisz odprawy mieszkaniowej! 🙂

O bonifikacie mieszkaniowej i jej wpływie na odprawę mieszkaniową możesz przeczytać też tutaj>>>

A Ty skorzystałeś z bonifikaty przy przekształceniu użytkowania wieczystego we własność? 🙂

 

Pozdrawiam Cię!

Artur Woźniak

radca prawny

Prawnik na poligonie

***

Zdjęcie: Artur Woźniak

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Artur Woźniak w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 1 komentarz… przeczytaj go poniżej albo dodaj swój }

  Monika 2 lutego, 2021 o 14:27

  Mam pytanie co w przypadku gdy rodzice męża kupili mieszkanie dla niego kiedy nie był w armii, z bonifikatą z tytułu zapłaty całości gotówką.

  Odpowiedz

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Artur Woźniak w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: