fbpx

Artur Woźniak

radca prawny

Od kilku lat szczególnie bliskie jest mi prawo administracyjne, a przede wszystkim prawa żołnierza zawodowego i wszystko to co związane z armią...
[Więcej >>>]

Potrzebujesz porady?

Nagroda roczna a kara finansowa

Artur Woźniak08 maja 2022Komentarze (1)

Problemy w służbie

Dzisiaj kolejny wpis o zmianach jakie niesie ustawa o obronie Ojczyzny. Setki maili otrzymałem z całego kraju, a nawet od żołnierzy za granicą. W każdym po kilka pytań o tym co zmieniają nowe przepisy. Jak zawsze wybrałem jeden problem do rozwiązania. I tak oto czytasz wpis, który jest jednocześnie odpowiedzią na wybrane przeze mnie pytanie. Było to jedno z częstszych pytań. Dlatego wpis nr 15 poświęcam właśnie temu pytaniu. Nagroda roczna a kara finansowa.Nagroda roczna a kara finansowa

Czytałeś poprzednie wpisy? Może zainteresuje Cię wpis: Pomoc kredytobiorcom a odprawa mieszkaniowa. Pamiętaj, że nowe przepisy zmieniają również zasady w odprawie mieszkaniowej (o czym przeczytasz tutaj>>> i tutaj>>>) oraz w świadczeniu mieszkaniowym. O tym przeczytasz we wpisie: Świadczenie mieszkaniowe żołnierza.

Nagroda roczna a kara finansowa

Najpierw zacznę od tego, że jeszcze nie ma rozporządzenia, które będzie dokładnie regulowało sprawę dodatkowego wynagrodzenia rocznego. Tak zwanej trzynastki. Jednak rozporządzenie nie może mówić coś wbrew ustawie. Tym samym artykuł będzie zaktualizowany jak wyjdzie rozporządzenie. Dostałeś karę finansową i zastanawiasz się czy dostaniesz trzynastkę? Uwierz mi, że nie jesteś z tym sam. Pytania, które dostaje mówią same za siebie. Odpowiedź jest jednoznaczna. Należy Ci się trzynastka. Przepisy przewidują, że trzynastka nie należy się jak masz więcej niż 2 dni nieusprawiedliwionej nieobecności w ciągu roku. Drugi przypadek to w sytuacji, w której zostałeś zwolniony ze służby w związku z otrzymaniem niedostatecznej ogólnej oceny w opinii służbowej. Czy zwolnienia w związku z degradacją czy prawomocnym wyrokiem sądu na karę pozbawienia wolności.

Teraz już wiesz, że kara finansowa nie wpływa na otrzymanie przez Ciebie trzynastki!

Artur Woźniak

radca prawny

Prawnik na poligonie

***

Zdjęcie: Dominik Sostmann

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Artur Woźniak w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 1 komentarz… przeczytaj go poniżej albo dodaj swój }

  Waldek 13 maja, 2022 o 23:05

  zgadzam się z Panem, 13 należy się jak psu kość

  Odpowiedz

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Artur Woźniak w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: