fbpx

Artur Woźniak

radca prawny

Od kilku lat szczególnie bliskie jest mi prawo administracyjne, a przede wszystkim prawa żołnierza zawodowego i wszystko to co związane z armią...
[Więcej >>>]

Potrzebujesz porady?

Niedostateczna ze sprawdzianu sprawności

Artur Woźniak20 maja 20224 komentarze

Kolejne powody zwolnienia ze służby?

Jak już wiesz i jak pokazuję w kolejnych wpisach nowa ustawa zmieniła bardzo wiele. Może nie tak wiele jak głoszą plotki, które słyszysz w jednostce, ale wiele hahaha! W jednym z wpisów pisałem o tym, czy mogą Cię zwolnić przez to, że jesteś na zwolnieniu lekarskim. Jeżeli jeszcze tego nie przeczytałeś to nadrób zaległości! Zwolnienie lekarskie a zwolnienie ze służby. Dzisiaj przeczytasz o tym, czy ocena niedostateczna ze sprawdzianu sprawności fizycznej żołnierza powoduje zwolnienie ze służby.Niedostateczna ze sprawdzianu sprawności

Jesteś byłym funkcjonariuszem? Przeczytaj, czy należy Ci się świadczenie mieszkaniowe. Świadczenie mieszkaniowe byłego funkcjonariusza.

Co zmieniła ustawa o obronie Ojczyzny w odprawie mieszkaniowej? Zajrzyj tutaj: Odprawa mieszkaniowa po nowemu.

Niedostateczna ze sprawdzianu sprawności fizycznej

Do napisania tego postu jak zawsze skłoniły mnie maile, które dostaje cały czas. Maile z pytaniami i problemami jakie pojawiły się wraz z wejściem w życie nowej ustawy. Oczywiście część z nich dotyczy wyłącznie plotek. Niestety też nie jestem w stanie odpowiedzieć na wszystkie pytania, ale robię co mogę! Także jednym z częstych problemów jest problem oceny niedostatecznej z WF. Otrzymałem m.in. takiego maila:

Jaka może być moja sytuacja, kiedy z egzaminu z WF otrzymam ocenę niedostateczną? Wiem, że można poprawić, ale co, jeśli się to nie uda i nadal będzie ocena niedostateczna?

Mogą zwolnić nie czy mogą?

Po pierwsze w starej ustawie był zapis wskazujący, że jak niedostateczna z WF to z opinii nie więcej niż 3 mogłeś dostać. A dostateczna z opinii służbowej mogła powodować zwolnienie ze służby. Żołnierza można było zwolnić z tego przyczyny. Jak to jest teraz? Przepisy nie przewidują automatycznej 3 z opinii w przypadku niedostatecznej z WF. Oczywiście pamiętaj, że dostateczną z opiniowania przez to możesz dostać. Decyduje o tym wyłącznie opiniujący, a nie przepisy prawa. Natomiast jeżeli dostaniesz 3 z opiniowania służbowego to mogą Cię zwolnić tak jak do tej pory.

Jeżeli dostałeś dostateczną z opiniowania i liczysz się z tym, że mogą Cię zwolnić pamiętaj, że możesz się odwołać od opiniowania! Jeżeli potrzebujesz przy tym pomocy napisz do mnie: kontakt@arturwozniak.pl

Artur Woźniak

radca prawny

Prawnik na poligonie

***

Zdjęcie: Edgar Chaparro

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Artur Woźniak w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 4 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

  Marta 20 maja, 2022 o 14:53

  Czy kobieta żołnierz (której partner i ojciec dziecka nie jest zolnierzem) ma prawna możliwość odmówienia wykonywania zadań w nocy do 4 roku życia dziecka (oraz tych innych wymienionych przywilejów jako matka dziecka do lat 4)? Jaka jest podstawą? Kodeks pracy? Czy w tym przypadku nie obejmuje on kobiety- żołnierza?

  Odpowiedz

  Tomasz 3 października, 2022 o 20:26

  Witam mam pilne pytanie czy jak dostanę ocenę niedostateczną z wf to mogą mnie wysłać na komisję lekarską czy to ma coś że sobą wspólnego

  Odpowiedz

  Wojciech 8 października, 2023 o 15:37

  A co jeśli ktoś ma dwie oceny niedostateczne pod rząd? Czy to wiąże się że zwolnieniem że służby?

  Odpowiedz

  Artur Woźniak 9 października, 2023 o 14:46

  Dzień dobry Panie Wojciechu!
  Już po jednej ocenie niedostatecznej mogą zwolnić żołnierza zawodowego. To, że ma żołnierz dwie takie nic nie zmienia i nie następuje tutaj żaden automatyzm. To nadal decyzja pozostawiona jednostce.
  Dobrego dnia!
  r.pr. Artur Woźniak
  prawnik na poligonie

  Odpowiedz

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Artur Woźniak w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: