fbpx

Artur Woźniak

radca prawny

Od kilku lat szczególnie bliskie jest mi prawo administracyjne, a przede wszystkim prawa żołnierza zawodowego i wszystko to co związane z armią...
[Więcej >>>]

Skontaktuj się

Zarabiaj poza wojskiem żołnierzu!

Artur Woźniak20 stycznia 2021Komentarze (0)

Zarabiaj poza wojskiemZmiany i nowe możliwości

Dzisiejszy wpis będzie krótki, ale uważam, że bardzo ważny dla Ciebie żołnierzu! Otrzymałem na Facebooku wiadomość, która mnie zaniepokoiła. Potem trzymałem kilka maili z takim samym problemem. Co raz większa liczba dowódców jednostek wojskowych uzależnia wyrażenie zgody na dodatkowe zarabianie poza wojskiem żołnierza od szczepienia przeciwko COVID-19. Mało tego nie dość, że nie wyrażają zgody to cofają ją w przypadku gdy żołnierz nie zadeklarował, że takie szczepienie przyjmie. Jestem to działanie absolutnie bezpodstawne i bezprawne. Zatem jakie możliwości masz jako żołnierz bez zgody dowódcy albo z cofniętą zgodą dowódcy? Zarabiaj poza wojskiem żołnierzu! Jak? Przeczytasz w tym wpisie!:-)

Zarabiaj poza wojskiem mimo wszystko!:-)

Po pierwsze tak ja wspomniałem takie działania dowódców jednostek są bezprawne i bezpodstawne. Dokładnie opisywałem czym ma kierować się dowódca jednostki przy wyrażaniu zgody na dodatkowe zarobkowanie żołnierza we wpisie – Nie musisz siedzieć tylko w jednostce! Praca żołnierza poza wojskiem. Teraz już wiesz, że nie ma tam mowy o szczepieniu… Po drugie nie musisz się martwić bo są inne sposoby na zarobkowanie poza wojskiem bez zgody dowódcy. Oczywiście jest to trochę trudniejsze niż ze zgodą dowódcy, ale wszystko da się ogarnąć prawda?:-)

Pierwsza możliwość to umowa zlecenie albo umowa o dzieło zawarta na okres krótszy niż 1 miesiąc. Przepisy wskazują wprost, że żołnierz za pracę zarobkową uznaje się pracę na umowę o pracę oraz na podstawie innego tytułu jeżeli praca jest wykonywana przez okres dłuższy niż jeden miesiąc. Zatem podpisując umowę na krótszy okres to zgodnie z ustawą nie podejmujesz pracy zarobkowej. Tym samym nie jest wymagana zgoda dowódcy i nie naruszasz przepisów!

Inna możliwość zarabiania żołnierza poza wojskiem

Drugą możliwością taką, którą rekomenduję jest założenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Oczywiście jest trochę więcej załatwiania, potrzebny jest dobry prawnik ogarniający służbę wojskową i spółki;-) i trochę kapitału, ale spółka z o.o. daje dużo większe możliwości niż podpisywanie co 29 dni kolejnej umowy zlecenie. Możesz mieć dużo więcej źródeł dochodu, klientów, kontrahentów…. Zainteresowałem Cię tym pomysłem? Przeczytaj o tym więcej we wpisie: Żołnierz w spółce z o.o. i spółce akcyjnej nie może? Spółki żołnierzy zawodowych.

 

Żołnierzu zarabiaj poza wojskiem!:-)

Chcesz założyć spółkę z o.o.? Pamiętaj, że jestem do Twojej dyspozycji – kontakt@arturwozniak.pl

Czołem Żołnierzu!

Artur

****

Zdjęcie: Micheile Henderson

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Artur Woźniak w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Artur Woźniak w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: