fbpx

Artur Woźniak

radca prawny

Od kilku lat szczególnie bliskie jest mi prawo administracyjne, a przede wszystkim prawa żołnierza zawodowego i wszystko to co związane z armią...
[Więcej >>>]

Potrzebujesz porady?

Jednostka wojskowa w akcji charytatywnej

Artur Woźniak23 grudnia 2019Komentarze (0)

Święta to dobry czas by pomagać

Jednostka wojskowa w akcji charytatywnej

Kilkukrotnie ostatnio pisali do mnie żołnierze z różnych jednostek wojskowych. Pytali czy jednostka wojskowa w akcji charytatywnej i zbiórkach może uczestniczyć? Czy może wypożyczyć sprzęt i wysłać żołnierzy? To nie jest tak, że tylko w okolicach świąt jest dobry czas na pomaganie. Nie! Na pomaganie jest zawsze dobry czas. W okolicach świąt jednak znajdujemy czas by zwrócić się ku drugiemu człowiekowi i podać mu pomocną dłoń. Cieszy mnie, że jednostki chcą uczestniczyć w ważnych wydarzeniach. Wydarzeniach organizowanych przez organizacje działające nie tylko w całym kraju, ale też małe lokalne wydarzenia i organizacje:-)

Żołnierzu myślałeś o własnej firmie? Przeczytaj od czego zacząć – Działalność gospodarcza żołnierza zawodowego>>>

Jednostka wojskowa w akcji charytatywnej

Wiesz, że nie lubię podawać nazw aktów prawnych tutaj i tego nie robię, ale dzisiaj muszę zrobić wyjątek. Udział jednostki wojskowej w akcji charytatywnej  uregulowana jest w dwóch decyzjach Ministra Obrony Narodowej. Z resztą w ogóle współpraca jednostki wojskowej z organizacjami pozarządowymi. Po pierwsze jest to decyzja nr 187/MON w sprawie wprowadzenia zasad współpracy resortu obrony narodowej z organizacjami pozarządowymi i innymi partnerami społecznymi. Po drugie decyzja nr 33/MON w sprawie działalności promocyjnej w resorcie obrony narodowej. Te dwie decyzje to podstawa by zacząć współpracę z organizacjami pozarządowymi. Decyzje te pozwalają dowódcom podejmować samodzielnie decyzje o współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz wykorzystania nieruchomości, uzbrojenia i sprzętu wojskowego do celów promocyjnych. Jak widzisz te decyzje są bardzo ważne jeżeli jednostka wojskowa ma uczestniczyć w akcji charytatywnej.

Chcesz nosić brodę albo wąsy? Co z makijażem? Przeczytaj o wyglądzie żołnierza zawodowego>>>

Współpraca z organizacją pozarządową

Oczywiście pamiętaj, że współpracę trzeba zaplanować wcześniej niż kilka dni przed imprezą organizowaną przez organizację pozarządową. Na przykład koniecznym jest stworzenie porozumienia o współpracy. Po pierwsze tym porozumieniu koniecznym jest zawarcie celu, obszaru i formy współpracy, ale też zobowiązania jednostki i organizacji oraz warunki i czas waszej współpracy. Po drugie ważnym są zapisy dotyczące zakończenia współpracy. Jednak najlepiej skontaktować się w sprawie porozumienia o współpracy z prawnikiem:-)

Udział jednostki wojskowej w akcji charytatywnej pozytywnie wpływa na wizerunek wojska i zacieśniania więzi społeczeństwa z wojskiem i odwrotnie:-) Ja jestem o tym przekonany a Ty co sądzisz? Twoja jednostka współpracuje z organizacjami pozarządowymi?:-)

Pozdrawiam Cię

Artur

***

Zdjęcie: Artur Woźniak

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Artur Woźniak w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Artur Woźniak w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: