fbpx

Artur Woźniak

radca prawny

Od kilku lat szczególnie bliskie jest mi prawo administracyjne, a przede wszystkim prawa żołnierza zawodowego i wszystko to co związane z armią...
[Więcej >>>]

Potrzebujesz porady?

Ilu jest żołnierzy w Polsce? Sprawdź to!

Artur Woźniak28 kwietnia 2021Komentarze (0)

Mała statystyka

Ostatnio najwięcej czasu zajmuje mi pomaganie żołnierzom zawodowym z całej Polski z ogromnej ilość jednostek wojskowych. Najczęściej pomagam w sprawach odpraw mieszkaniowych i prawa do kwatery czy świadczenia mieszkaniowego (a więc w sprawach przeciwko Agencji Mienia Wojskowego). Także w sprawach emerytalnych żołnierzy (tutaj przeciwko Wojskowemu Biuru Emerytalnemu). Nie mogę zapomnieć też o tym, że bardzo chętnie zakładacie swoje firmy w czym też Ci mogę pomóc. Dzisiaj natomiast chciałbym odpowiedzieć na pytanie: Ilu jest żołnierzy zawodowych w Polsce?

Zanim przejdziemy do liczb może zainteresuje Cię założenie firmy żołnierzu?>>>

A może myślałeś o założeniu spółki z o.o.?>>>

Ilu jest żołnierzy w Polsce?

Zastanawiałeś się kiedyś nad tym? Ja tak i dlatego pokusiłem się o dokonanie analizy ilu mamy żołnierzy zawodowych w Polsce z podziałem na korpusy i płeć. Pewnie słyszałeś informację Ministra Obrony Narodowej, że jest w Polsce łącznie 110 tysięcy żołnierzy. Ale nie jest to całkowicie dokładna liczba!:-) Przeanalizujmy zatem ilu jest żołnierzy w Polsce. Oczywiście dodam tylko, że dane na których oparłem opracowanie są danymi z Ministerstwa Obrony Narodowej ze stanem na dzień 18 marca 2021 roku.

Dane Statystyczne

Po pierwsze dla ułatwienia zamieściłem tutaj i w moich mediach społecznościowych infografiki (Facebook>>>, Instagram>>>) żeby było czytelniej:-) Po drugie procenty zaokrągliłem do 2 miejsc po przecinku:-)

Łącznie w Polsce mamy 110.100 żołnierzy zawodowych. Żołnierek zaIlu jest żołnierzy w Polscewodowych (kobiet żołnierzy? Sam nie wiem jak pisać:-) ) mamy łącznie 8.223. Natomiast mężczyzn mamy 101.877.

Po pierwsze w korpusie szeregowych jest 49.976 żołnierzy (kobiet – 4.559, mężczyzn – 45.417) co stanowi ok. 45,40 % ogółu żołnierzy.

Korpus podoficerów ma 39.235 żołnierzy zawodowych (kobiet – 1.452, mężczyzn – 37.783), czyli 35,63 % wszystkich żołnierzy zawodowych w Polsce.

W korpusie oficerów jest 20.889 żołnierzy zawodowych (kobiet – 2.212, mężczyzna – 18.667) – 18,97 % żołnierzy zawodowych. W tym żołnierzy w stopniu generała łącznie jest 97 (stan na 8 kwietnia 2021 roku).

Korpus szeregowych to w 9,12 % kobiety i w 90,88 % mężczyźni.

W korpusie podoficerów 3,70% to kobiety a pozostałe 96,30 % to mężczyźni.

Korpus oficerów to 10,59% kobiet i 89,41% mężczyźni. Żadna kobieta nie posiada stopnia generalskiego.

Podsumowując już to kobiety łącznie stanowią 7,47% żołnierzy zawodowych, a zatem mężczyźni stanowią 92,53% wszystkich żołnierzy zawodowych w Polsce.

 

Zaskoczyły Cię może te dane? Uważasz, że to dużo czy mało żołnierzy zawodowych?:-)

 

Czołem Żołnierzu!

Artur

***

Infografika: Artur Woźniak

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Artur Woźniak w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Artur Woźniak w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: