fbpx

Artur Woźniak

radca prawny

Od kilku lat szczególnie bliskie jest mi prawo administracyjne, a przede wszystkim prawa żołnierza zawodowego i wszystko to co związane z armią...
[Więcej >>>]

Potrzebujesz porady?

Żołnierze na demonstracjach

Artur Woźniak03 listopada 20202 komentarze

Żołnierze na demonstracjachWalka o prawa kobiet!

Żołnierki i żołnierz! Dzisiejszy wpis to efekt ogromnej ilości wiadomości, które otrzymuję od Was!:-) Podsumowując tą sporą liczbę wiadomości to mogę sprowadzić jego do jednego zasadniczego pytania. „Czy żołnierze mogą uczestniczyć w demonstracjach w obronie praw kobiet?„. Żołnierz na demonstracji czy to w ogóle możliwe? Czy grożą Ci jakieś konsekwencje za uczestnictwo?

Przeczytaj też o opiece na dziecko żołnierza w czasie epidemii – Żołnierz zawodowy i koronawirus>>>

Żołnierzu jesteś na kwarantannie? Przeczytaj o swoich prawach tutaj: Żołnierz na kwarantannie – kwarantanna żołnierza

Żołnierze na demonstracjach

Musimy sięgnąć do przepisów. To właśnie przepisy wskazują prawa i obowiązki żołnierzy. Co zatem przepisy mówią o żołnierzach uczestniczących w demonstracjach? Po pierwsze nie możesz prowadzić działalności politycznej, być członkiem partii politycznej ani stowarzyszenia, organizacji lub ruchu obywatelskiego, stawiających sobie cele polityczne! Po drugie i najważniejsze nie możesz brać udziału w zgromadzeniach o charakterze politycznym.

Czy demonstracje walczące o prawa kobiet są zgromadzeniami o charakterze politycznym? Moim zdaniem zdecydowanie nie. Dla mnie jest to zgromadzenie w celu wspólnego wyrażenia stanowiska w sprawie praw kobiet. Nie porusza się zatem spraw politycznych walcząc o prawa kobiet.

Co istotne do żołnierzy pełniących służbę kandydacką stosuje się te same rozwiązania! Oczywiście oznacza to, że również możesz uczestniczyć w demonstracji i walczyć o prawa kobiet! 🙂

Masz prawo wyrażać swoje poglądy!

Żołnierko, żołnierzu! Masz prawo wyrażać swoje poglądy i uczestniczyć w demonstracjach walczących o prawa kobiet. Jeżeli jednak nie chcesz uczestniczyć to zawsze możesz wyrażać swoje poglądy chociażby w mediach społecznościowych. Pamiętaj jednak, że uczestniczyć możesz tylko w demonstracjach niepolitycznych. To ważne, bo w przeciwnym wypadku łamiesz jeden z podstawowych obowiązków żołnierza.

 

Jeżeli spotkają Cię problemy z powodu Twoich poglądów bądź uczestnictwa w demonstracjach to napisz do mnie: kontakt@arturwozniak.pl

Czołem żołnierzu!

Artur Woźniak

radca prawny

Prawnik na poligonie

****

Zdjęcie: Chris Slupski

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Artur Woźniak w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 2 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

  Lidia 19 października, 2022 o 11:32

  Dziękuję bardzo za cenne porady. Rozwiały moje wątpliwości

  Odpowiedz

  Artur Woźniak 19 października, 2022 o 12:10

  Cieszę się, że mogłem pomóc Pani Lidio!
  Dobrego dnia!
  Artur Woźniak
  radca prawny

  Odpowiedz

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Artur Woźniak w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: