fbpx

Artur Woźniak

radca prawny

Od kilku lat szczególnie bliskie jest mi prawo administracyjne, a przede wszystkim prawa żołnierza zawodowego i wszystko to co związane z armią...
[Więcej >>>]

Potrzebujesz porady?

Planowanie urlopu żołnierza

Artur Woźniak07 listopada 2019Komentarze (1)

Planowanie urlopu żołnierza

Przed Tobą planowanie urlopu żołnierza. W końcu mamy listopad i powoli zbliżamy się do końca roku! Musisz rozplanować i zaplanować na nowy rok urlop żołnierza zawodowego. Kartek w kalendarzu coraz mniej a pracy jak to przy końcu roku bywa coraz więcej. Na pewno musisz znaleźć czas żeby zaplanować swój urlop na kolejny rok. To będzie miła odmiana pomyśleć o urlopie gdy w jednostce piętrzą się sprawy do załatwienia co nie?:-) Przeczytaj te kilka słów o planowaniu urlopu żołnierza zawodowego.

Planowanie urlopu żołnierza

Żołnierzu a co z gratyfikacją urlopową? Przeczytaj o gratyfikacji urlopowej>>>

Ferie zimowe w kraju

Przychodzi początek grudnia 2018 roku. Żołnierz zawodowy w swojej jednostce dokonał już planowania urlopu na cały 2019 rok. Ferie zimowe mazowieckie województwo bo z tego województwa jest żołnierz ma od 10 lutego do 23 lutego 2020 roku. Planowany urlop i wyjazd ma się odbyć na drugi tydzień ferii. Wraz z całą swoją rodziną planuje wyjazd na narty do jednego z ośrodków narciarskich w kraju. Cała rodzina cały rok czeka na ten wyjazd uwielbiają jeździć na nartach. W takim wypadku bez problemu żołnierz może wyjechać na urlop. Na dwa tygodnie przed urlopem składa wniosek urlopowy a w rozkazie dziennym znalazła się informacja o jego urlopie. Żołnierz spokojnie może się pakować i czekać na sobotę 15 lutego kiedy wyruszy z rodziną na wyczekiwany odpoczynek.

Urlopu żołnierza za granicą

Natomiast co w przypadku gdyby żołnierz chciał spędzić ferie poza granicą kraju? Listopad w jednostce w której służy żołnierz przyszedł czas planowania urlopu na kolejny rok. Na przykład żŻołnierz zawodowy planuje urlopu na cały 2020 rok zgodnie z ustaleniami poczynionymi z żoną oraz dziećmi, nawet dokonał uzgodnień z kolegami tak by z nikim nie kolidował i spokojnie zawsze były zastępstwa. Plan urlopowy dla całej jednostki został stworzony i zatwierdzony przed końcem roku przez dowódcę. Ferie zimowe śląskie województwo, bo w tym województwie służy żołnierz, ma od 13 do 26 stycznia 2019 roku i tak jak mówiłem ustalenia rodziny na ferie to pierwszy tydzień ferii zimowych.

Zastanawiałeś się czy opieka na dziecko wliczana jest do służby? Opieka na dziecko a emerytura żołnierza>>>

Ferie w Alpach

Żołnierz dokładnie wie kiedy ma wyjazd bo korzysta z usług biura podróży bowiem w tym roku postanowił wyjechać pierwszy raz na narty w Alpy do Włoch. Oczywiście cała rodzina czekała na ten wyjazd, wszyscy uwielbiają jeździć na nartach, szczególnie czekał na ferie najmłodszy syn żołnierza Radek dla którego to miały to być pierwsze ferie w których sanki miał zamienić na narty. Żołnierz zawodowy zasięgnął informacji u bardziej obeznanych kolegów i już wie, że na siedem dni przed planowanym wyjazdem musi złożyć pismo z informacją o zamiarze wyjazdu i pobytu za granicą. Na dwa tygodnie przed urlopem żołnierz składa wniosek urlopowy i informację o wyjeździe w Alpy w kancelarii swojej jednostki. Oczywiście żołnierz oraz jego rodzina wyjechali w Alpy. Syn żołnierza Radek uczył się jeździć na nartach. Był to świetny czas spędzony z rodziną.

Planowanie urlopu żołnierza – formalności

Na pewno musisz to zrobić do końca listopada bo do 10 grudnia sporządza się plan urlopów wypoczynkowych i dodatkowych urlopów wypoczynkowych na następny rok kalendarzowy dla wszystkich żołnierzy z jednostki. Natomiast dowódca jednostki zatwierdza sporządzony plan do końca roku.

Nie wiem jak Ty, ale ja razie o wakacjach na razie nie myślę. Wakacje na ostatnią chwilę to chyba to co mnie czeka, ale ferie zimowe spędzam w domu. Może jakiś weekendowy wyjazd:-)

A u Ciebie w jednostce jak wygląda sprawa planowania urlopu? Musisz odbierać cały urlop żołnierza zawodowego na raz, czy możesz rozbić na kilka razy?

 

Pozdrawiam Cię!

Artur

***

Zdjęcie: Roman Raizen

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Artur Woźniak w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 1 komentarz… przeczytaj go poniżej albo dodaj swój }

  Katarzyna 5 października, 2020 o 05:28

  Ile zadań poligonowych na morzu w ciągu roku ma odbyć żołnierz ? Nieskończenie wiele ? Pytam bo robię już 39 dzień w roku w dwuzmiennej wachcie i fajnie byłoby odpocząć od tego.
  Za co konkretnie „nagrodówka ” ? U mnie dostaje się ją za wzorowe podlizywanie się.

  Odpowiedz

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Artur Woźniak w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: