fbpx

Artur Woźniak

radca prawny

Od kilku lat szczególnie bliskie jest mi prawo administracyjne, a przede wszystkim prawa żołnierza zawodowego i wszystko to co związane z armią...
[Więcej >>>]

Skontaktuj się

Egzekucja komornicza u żołnierza

Artur Woźniak26 lutego 20204 komentarze

Kilka słów o trudnej sprawie

Każdemu może się to przytrafić. Wystarczy ciąg nieprzewidywalnych okoliczności, aby wpaść w spiralę długów. Na przykład zEgzekucja komornicza u żołnierza taką sytuacją ostatnio borykałem się razem z żołnierzem. Starałem się mu pomóc, a część jego problemów dało się rozwiązać i to zrobiłem. Wyszedł na prostą i teraz z nadzieją patrzy w przyszłość. Nie musi zamartwiać się co dalej i jak sobie poradzi. oczywiście przy okazji egzekucji komorniczej pojawiło się pytanie o to co podlega egzekucji – co komornik może zabrać. Odprawa mieszkaniowa? Świadczenie mieszkaniowe? Gratyfikacja urlopowa? Egzekucja komornicza u żołnierza zawodowego jak to z nią jest? A tak w ogóle to wszystko zaczęło się od pytania czy świadczenie mieszkaniowe żołnierza podlega zajęciu przez komornika.

Przeczytaj więcej o świadczeniu mieszkaniowym żołnierza>>>

Otrzymałeś karę dyscyplinarną? Sprawdź jak ona wpłynie na Twoje dodatkowe wynagrodzenie roczne!>>>

Egzekucja komornicza u żołnierza

Po pierwsze przepisy prawa bardzo dokładnie regulują kwestie tego co podlega egzekucji przez komornika. Po drugie to z uposażenia żołnierza zawodowego mogą być dokonywane potrącenia. Również ustawa mówi jak rozumieć pojęcie uposażenia żołnierza zawodowego. Przede wszystkim zalicza do niego uposażenie zasadnicze i dodatki do wynagrodzenia, dodatkowe uposażenie roczne, dodatkowe wynagrodzenie z tytułu powierzenia czasowego pełnienia obowiązków służbowych. Natomiast odprawa z tytułu zwolnienia z zawodowej służby wojskowej podlega egzekucji przez komornika wyłącznie na zaspokojenie zaległych świadczeń alimentacyjnych. Jeżeli więc Twój dług nie dotyczy zaległych alimentów to komornik nie może zająć tych pieniędzy. Byłbym zapomniał! Również należności pieniężne: wypłacane przez okres jednego roku po zwolnieniu ze służby oraz ekwiwalent pieniężny za urlop wypoczynkowy podlegają zajęciu przez komornika w całości! W związku z tym teraz już wiesz co komornik może Ci zabrać a co nie🙂

Egzekucja komornicza u żołnierza zawodowego to nie koniec świata! Napisz do mnie a postaram się pomóc w rozwiązaniu Twoich problemów:-)

 

Pozdrawiam Cię!

Artur

****

Zdjęcie: Jordan Rowland

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 502 606 119e-mail: kontakt@arturwozniak.pl

{ 4 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Marzena 20 kwietnia, 2020 o 14:48

Witam mam pyta ie czy komornik może mi zająć dodatkowe wynagrodzenie za misję zagraniczna? Pozdrawiam

Odpowiedz

Tomasz 21 kwietnia, 2020 o 18:56

Witam jestem żołnierzem zawodym, mam pytanie czy komornik może mi zająć wszystkie należności wpływające na konto. Nagrody, Trzynastke. Gratyfikacje urlopowo.

Odpowiedz

Andrzej 21 sierpnia, 2020 o 09:35

Nie zgodził bym się z tą gratyfikacją urlopową. To jest forma świadczenia rodzinnego, pieniądze otrzymują dzieci i małżonkowie więc komornik nie może ich zabrać.

Odpowiedz

Misiek 15 listopada, 2020 o 18:10

Witam,
Niebawem odejdę z zawodowej służby wojskowej na emeryturę. Dotychczas komornik sciągał należności z mojego wynagrodzenia. Moje pytanie dotyczy należności tzw.12tki po odejsciu ze sluzby(12 pensji przez okres 12 miesięcy lub jednorazowa wypłata tych środków). Jak rozumiem przy tej pierwszej opcji komornik będzie sciągał należności tak,jak to robił dotychczas-czyli co miesiąc. A jak to wyglada przy tej drugiej opcji? Czy może tak być,ze ściągnie od razu cała należność nie pozostawiając mi środków do życia na najbliższy rok…lub czy ewentualnie WBE nie powinno wypłacić mu takich środków? Sytuacje tez może skomplikować sytuacja taka,ze mam zasadzone alimenty na dziecko(z matka dziecka jestem umówiony na jednorazowa wypłatę za cały rok,potwierdzimy u notariusza). Ale co na to WBE i komornik?
Pzdr i dziękuje za odpowiedz.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Artur Woźniak Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Kancelaria Radcy Prawnego Artur Woźniak z siedzibą w Mysłowicach.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem kontakt@arturwozniak.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: