fbpx

Artur Woźniak

radca prawny

Od kilku lat szczególnie bliskie jest mi prawo administracyjne, a przede wszystkim prawa żołnierza zawodowego i wszystko to co związane z armią...
[Więcej >>>]

Potrzebujesz porady?

Święto Wojska Polskiego 2019

Artur Woźniak12 sierpnia 2019Komentarze (0)

Defilada wojskowa w Katowicach

Nie dało się o tym nie słyszeć, ale dla przypomnienia i jak o tym napiszę! 15 sierpnia w Katowicach odbędzie się defilada wojskowa z okazji Święta Wojska Polskiego! Święto Wojska Polskiego w tym defilada „Wierni Polsce” przypada w obchody 100. rocznicy wybuchu Powstań Śląskich. Po pierwsze w wydarzeniu ma wziąć udział 2.600 żołnierzy, 185 jednostek sprzętu wojskowego oraz 60 statków powietrznych. Po drugie w defiladzie wezmą udział również żołnierze wojsk sojuszniczych na co dzień stacjonujących w Polsce – żołnierze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Rumunii oraz Chorwacji. Czy to wszyscy uczestnicy? Minister Obrony Narodowej zaprosił do defilady również górników będzie więc i Śląski akcent.Święto Wojska Polskiego

Słyszałeś o nowym projekcie MON? Żołnierz na próbę – wojskowe wyzwanie>>>

Święto Wojska Polskiego – program

Jak zapowiada się ten dzień?

 1. o godzinie 12 – uroczyste wręczenie odznaczeń na placu Chrobrego.
 2. godzina 14 – start Defilady wojskowej – wymarsz wojsk z ulicy Bagiennej w stronę Słonecznej Pętli

Oczywiście w tym dniu w Katowicach odbędzie się nie tylko defilada. W międzyczasie imprezą towarzyszącą będzie piknik wojskowy, który odbędzie się na terenie Strefy Kultury w godzinach od 15 do 22.

Byłeś na misji poza granicami kraju? poczytaj o urlopie aklimatyzacyjnym żołnierza>>>

Jak dojechać do Katowic?

W Katowicach szykują się ogromne zmiany w komunikacji publicznej. To znaczy, że w Święto Wojska Polskiego najlepszym sposobem na dostanie się na obchody i defiladę jest tramwaj oraz pociąg. Tramwaj  dojeżdża na rynek w Katowicach, a pociągiem Kolei Śląskich na katowicki dworzec. Oczywiście dworzec kolejowy jest tylko kilkaset metrów od miejsca defilady i Strefy Kultury, gdzie odbędzie się Piknik Wojskowy. Jeżeli jesteś mieszkańcem województwa śląskiego to Koleje Śląskie poinformowały, że w dniu 15 sierpnia  przejazdy na defiladę będą bezpłatne, o czym poczytasz tutaj>>> W końcu jeżeli jedziesz samochodem to zostaw samochód na obrzeżach miasta i skorzystaj z komunikacji miejskiej:-)

 

A Ty planujesz pojawić się tak jak ja na defiladzie i Pikniku Wojskowym?

Pozdrawiam Cię!

Artur

****

Zdjęcie: kyryll ushakov

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Artur Woźniak w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Artur Woźniak w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: