fbpx

Artur Woźniak

radca prawny

Od kilku lat szczególnie bliskie jest mi prawo administracyjne, a przede wszystkim prawa żołnierza zawodowego i wszystko to co związane z armią...
[Więcej >>>]

Potrzebujesz porady?

Sprawność fizyczna żołnierza zawodowego

Artur Woźniak29 maja 2019Komentarze (0)

Czas testów sprawności fizycznej żołnierza

Mamy koniec maja! A co takiego ważnego jest sprawdzane w maju i czerwcu? Sprawność fizyczna żołnierza zawodowego! Możliwe, że już masz to za sobą. Zachęcam Cię jednak do przeczytania o teście sprawności fizycznej, zwolnieniu od testu i innych kwestiach. Sprawność fizyczna żołnierza zawodowego w tym poście jest najważniejsza. Pamiętaj, że jako żołnierz zawodowy jesteś zobowiązany utrzymywać swoją sprawność fizyczną zapewniającą wykonywanie przez Ciebie Twoich zadań służbowych.

Sprawność fizyczna żołnierza – co musisz wiedzieć

Sprawność fizyczna żołnierza zawodowego

Co roku sprawdzają sprawność fizyczną żołnierza. Jeżeli nie przystąpisz w maju albo czerwcu do testu z WF to masz ostatnią szansę we wrześniu. Po pierwsze zakres ćwiczeń różni się od wieku i płci. Nie martw się nie będziesz robić tyle samo co o 15 lat młodszy kolega! Na przykład tymi ćwiczeniami są marszobieg na 3000 metrów, pływanie w czasie 12 minut, bieg wahadłowy 10 x 10 m, biegowy test siłowy. Oczywiście to nie są wszystkie mozliwe ćwiczenia. Po drugie ćwiczenia wykonujesz w ciągu jednego dnia w stroju sportowym albo ubiorze polowym. Po trzecie jeżeli w w maju/czerwcu Ci nie pójdzie i dostaniesz ocenę niedostateczną to możesz podejść jeszcze raz do sprawdzianu sprawności fizycznej żołnierza we wrześniu. Gdy otrzymasz wyższą ocenę to w aktach osobowych będzie wzmianka tylko o tej wyższej ocenie.🙂

Czy wszyscy podchodzą do sprawdzianu z WF?

Jeżeli chcesz zdać sprawdzian z WF to musisz dostać najmniej trzy oceny pozytywne z wykonywanych przez Ciebie ćwiczeń.

I tutaj chciałbym powiedzieć, iż sprawdzian ze sprawności fizycznej nie dotyczy każdego. A jeżeli Twój stan zdrowia nie pozwala na uczestniczenie w sprawdzianie sprawności fizycznej? Zacznij od uzyskania zaświadczenia od lekarza. Powinno znaleźć się w nim to, że jesteś niezdolny do wykonywania ćwiczeń fizycznych objętych sprawdzianem i w terminie sprawdzianu. Takie zaświadczenie musisz złożyć swojemu dowódcy jednostki przed wystawieniem karty sprawdzianu. W dniu sprawdzianu potwierdzić te przeciwwskazania musi lekarz przy komisji egzaminacyjnej. Co to znaczy? Jesteś chory i masz zwolnienie lekarskie od lekarza. Nie oznacza to, że od razu jesteś zwolnony z testu sprawności fizycznej żołnierza. Potwierdzić to musi lekarz przy komisji egzaminacyjnej z WF. Sprawność fizyczna żołnierza nie będzie sprawdzana dopiero po potwierdzeniu decyzji o zwolnieniu przez lekarza komisji. Czyli podjechać mimo choroby na miejsce przeprowadzania test musisz.

Sprawność fizyczna żołnierza a karmienie piersią i ciąża

Już wiesz co w przypadku, gdy jesteś chory. A co w przypadku żołnierek w ciąży i karmiących piersią? Pamietasz żołnierkę Anię, o której możesz poczytać tutaj>>? Tak jak ona karmisz piersią, albo jesteś żołnierką w ciąży? Przedstaw swojemu dowódcy zaświadczenie od lekarza i to wystarczy do zwolnienia ze sprawdzianu.

W końcu twój dowódca może Cię zwolnić ze sprawdzianu sprawności fizycznej z przyczyn służbowych. Oczywiście cokolwiek to nie znaczy!;-)

Przyczynę zwolnienia ze sprawdzianu z WF dowódca jednostki musi podać w rozkazie dziennym. Oczywiście może też  wydać decyzję o zwolnieniu Cię ze sprawdzianu.

Jak Twoja sprawność fizyczna żołnierza? Jesteś już po sprawdzianie z WF? Jak Ci poszło?

Pozdrawiam Cię!

Artur

****

Sprawność fizyczna żołnierza zawodowego to bardzo ważna kwestia! W końcu to istotna cześć opiniowania służbowego żołnierza. O opiniowaniu chciałbym niedługo napisać. Dzisiaj dowiedziałeś się m.in. o tym kiedy nie musisz podchodzić do sprawdziany z WF i co zrobić żeby poprawić ocenę. Sprawność fizyczna żołnierza to coś o co warto zadbać wcześniej niż kilka dni przed sprawdzianem z WF🙂

Zdjęcie: Steven Lelham

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Artur Woźniak w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Artur Woźniak w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: