fbpx

Artur Woźniak

radca prawny

Od kilku lat szczególnie bliskie jest mi prawo administracyjne, a przede wszystkim prawa żołnierza zawodowego i wszystko to co związane z armią...
[Więcej >>>]

Potrzebujesz porady?

Blogowe małe podsumowanie 2018 roku

Artur Woźniak02 stycznia 20192 komentarze

Podsumowanie 2018 rokuDopiero co powstał blog Prawnik na poligonie, ale mimo, że to raptem kilka wpisów to warto zrobić małe podsumowanie 2018 roku. W zeszłym roku, a właściwie od 17 grudnia 2018 roku udało mi się opublikować 6 wpisów. To dla mnie naprawdę świetny wynik.

Ubiegły rok był dla mnie rokiem wyzwań i planów. Część z nich udało mi się zrealizować, a część pozostawiłem sobie na ten rok. Największym osiągnięciem 2018 roku było przejście na swoje, czyli otworzenie własnej kancelarii i praca na własny rachunek.

Drugim osiągnięciem to blog, który właśnie czytasz. Nie była to tylko moja praca, ale wspaniałego zespołu z web.lex, gdyby nie ich pomoc i ciężka praca blog pewnie długo by jeszcze nie ruszył, a ja stałbym w miejscu.

Może nie miałeś okazji przeczytać wszystkich wpisów dlatego poniżej zamieszczam do nich linki:

Mały plan na 2019 rok

Teraz czas na małe plany na 2019 rok. Tworzę plany, układam priorytety. Moja lista zadań jest na stałe umieszczona w mojej głowie i moim planerze. Lista ta ewoluuje, zmienia się i jest przez to cała pokreślona, czasem średnio czytelna i muszę ją spisywać na nowo. Każdy dzień przynosi coś nowego, czasem nieoczekiwanego i plany trzeba modyfikować. Nie jestem specjalistą od postanowień noworocznych bo takich nie robię i podsumowanie 2018 roku to też dla mnie coś wyjątkowego. Gdybyś chciał wybrać je dobrze to przeczytaj tekst na blogu, który regularnie czytam, czyli SlowLaw – Jak zaplanować postanownienia noworoczne. Jest to blog, który skierowany jest do prawników, ale uwierz mi jeżeli tak jak ja starasz się żyć uważnie, w stylu slow to znajdziesz tam naprawdę ciekawe teksty.

W 2019 roku planuję nie tylko pisać bloga, ale również uruchomić podcast Prawnik na poligonie i jeżeli wszystko się uda to jeszcze w tym miesiącu będziesz miał możliwość wyboru czy wolisz czytać to co piszę czy słuchać 🙂 Muszę też stworzyć stronę internetową mojej kancelarii aby łatwiej było do mnie trafić i się rozwijać. Ważnym jest dla mnie aktywnie uczestniczyć w życiu żołnierzy i wojska i nie mam na myśli tutaj tylko tego bloga.

Gdybyś był zainteresowany tym co pisałem w poprzednim roku:

Zmiany w przepisach w 2019 roku

Ten rok przyniósł bardzo dużo zmian w prawie. Od 1 stycznia 2019 roku weszło w życie ponad 10 aktów prawnych, które dotyczyło w jakiś sposób żołnierzy zawodowych i wojska. Zmiany te dotyczą m.in. świadczeń rzeczowych, czynnej służby wojskowej, nowych legitymacji służbowych i umundurowania Służby Wywiadu Wojskowego, legitymacji służbowych Służby Kontrwywiadu Wojskowego, zmian w umundurowaniu i wyekwipowaniu żołnierzy w czynnej służbie wojskowej, a to nie jedyne przepisy, które weszły w życie.

W tym roku sprawdzian sprawności fizycznej odbywać się będzie już na warunkach określonych w nowym rozporządzeniu. O tym już niedługo zamierzam napisać, śledź bloga a niedługo przeczytasz co zmieniło się w sprawdzianie sprawności fizycznej.

Teraz najważniejsze dla Ciebie żołnierzu! Od 1 stycznia 2019 roku zmieniła się wielokrotność kwoty bazowej stanowiąca przeciętne uposażenie żołnierzy zawodowych! Wynosi ono 3,63, a do tej pory ten wskaźnik wynosił 3,20, czyli zmiana o jakieś 650 zł. Dobrze wiesz co to znaczy bo to dla Ciebie bardzo ważne, dostałeś podwyżkę 😉 Pewnie jak zawsze fizycznie na koncie będziesz miał pod koniec kwartału albo i dalej z wyrównaniem, ale już można planować na co wydać.

Dwa ostatnie linki do artykułów które napisałem w ubiegłym roku:

Nie jestem dobry w składaniu życzeń, ale biorąc pod uwagę, że piszę dla żołnierzy zawodowych to przede wszystkich życzę nam spokoju, nie tylko na granicy kraju do tego wsparcia ze strony najbliższych, satysfakcji, realizacji celów, planów i zamierzeń. Czasu na odpoczynek. Jeżeli, w przeciwieństwie do mnie, robisz postanowienia noworoczne to życzę Ci wytrwałości. Zapisz najlepiej jak potrafisz te puste 365 kartek, które dostałeś🙂

Rok 2019 mam więc zaplanowany w jakimś stopniu, podsumowanie 2018 roku także za mną. A Ty podsumowałeś już rok i zaplanowałeś nowy?

Pozdrawiam Cię!
Artur

***

Zdjęcie: Clément M.

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Artur Woźniak w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 2 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

  Zbigniew 3 stycznia, 2019 o 23:04

  Szanowny Pani Mecenasie! Życzę Panu powodzenia i wytrwałości w prowadzeniu tego ciekawego bloga. Sam jestem zawodowym żołnierzem. W służbie od … 1998 roku. Wiele rzeczy widziałem i wiele zmian jest za mną. Dobrze, że o skomplikowanych sprawach można poczytać u Pana w prosty sposób.

  Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!
  Zbyszek

  Odpowiedz

  Artur Wozniak 4 stycznia, 2019 o 09:23

  Dzień dobry Panie Zbyszku!
  Bardzo mi miło widzieć Pana komentarz! W wojsku ciężko o stałość, a ciągłe zmiany tylko utrudniają służbę, dlatego staram się ułatwić żołnierzom i pisać o tym co jest ważne.
  Jeżeli będzie miał Pan pytania to proszę o kontakt albo komentarze pod postami.
  Najlepszego w Nowym Roku!
  Pozdrawiam
  Artur

  Odpowiedz

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Artur Woźniak w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: