fbpx

Artur Woźniak

radca prawny

Od kilku lat szczególnie bliskie jest mi prawo administracyjne, a przede wszystkim prawa żołnierza zawodowego i wszystko to co związane z armią...
[Więcej >>>]

Potrzebujesz porady?

Trzynastka dla emerytowanych żołnierzy

Artur Woźniak21 marca 2019Komentarze (0)

Waloryzacji emerytury żołnierza

Dopiero co 1 marca otrzymałeś podwyżkę emerytury. Podwyżkę o 2,86 %. Bo każda emerytura i renta wypłacana byłemu żołnierzowi podlega waloryzacji. No dobrze, nie musisz mieć jeszcze pieniędzy na koncie, ale podwyżkę już dostałeś:-) Natomiast w chwili obecnej rząd pracuje nad projektem tzw. „trzynastki” dla emerytów i rencistów. Dodatkowe pieniądze jak wiesz to zgodnie z zapowiedzią 1.100 zł brutto. „Trzynastka” dla emerytowanych żołnierzy będzie?

Trzynastka dla emerytowanych żołnierzy i wszystko stało się jasne

Emerytowany żołnierzu nie masz się co martwić i zastanawiać bo te pieniądze Tobie też się należą! Kwota wynosić będzie 1100 zł brutto czyli szybko licząc na konto dostaniesz 888,25 zł. Od kiedy będą wypłacane „trzynastki”? Od 1 maja 2019 roku, co oznacza, że w maju każdy emerytowany żołnierz otrzyma należność. Trzynastki otrzymają wszyscy bez względu na to czy są emerytami czy rencistami.

Podkreślić należy, że nie musisz nic robić żeby „trzynastkę” dostać. Organ emerytalny MON sam wszystko załatwi i prześle pieniądze🙂

Trzynastka dla emerytowanych żołnierzy

Może jesteś Honorowym Dawcą Krwi? Przeczytaj o tym co Ci się należy tutaj>>>

Co z budżetem MON przez trzynastki dla emerytowanych żołnierzy ?

To największa niewiadoma. A piszę o tym przede wszystkim dlatego, że może być tak, że wypłata „trzynastki” dla emerytowanych żołnierzy odbije się na żołnierzach zawodowych. Pewnie zastanawiasz się w jaki sposób? Nie zapowiada się by zostały wprowadzone zmiany do budżetu Ministerstwa Obrony Narodowej. Moim zdaniem potrzebne do wypłaty pieniądze będą musiał się znaleźć z obecnego budżetu. Najłatwiej będzie przesunąć pieniądze przeznaczone na nagrody uznaniowe, albo na bieżące funkcjonowanie jednostek wojskowych.

Mam jednak nadzieję, że nie odbije się to wszystko na nagrodach dla żołnierzy zawodowych.

Podsumowując pierwszy maja już niedługo, a po tym dniu przekonamy się co i jak;-)

 

Jak dostaniesz swoją trzynastkę to daj znać!

Pozdrawiam Cię!

Artur

****

Przeczytaj też o urlopie z cywila przy powołaniu do zawodowej służby wojskowej>>>

****

Zdjęcie: Muhammad Zulfadli

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Artur Woźniak w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Artur Woźniak w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: