fbpx

Artur Woźniak

radca prawny

Od kilku lat szczególnie bliskie jest mi prawo administracyjne, a przede wszystkim prawa żołnierza zawodowego i wszystko to co związane z armią...
[Więcej >>>]

Skontaktuj się

Żołnierze na demonstracjach

Artur Woźniak03 listopada 2020Komentarze (0)

Żołnierze na demonstracjachWalka o prawa kobiet!

Żołnierki i żołnierz! Dzisiejszy wpis to efekt ogromnej ilości wiadomości, które otrzymuję od Was!:-) Podsumowując tą sporą liczbę wiadomości to mogę sprowadzić jego do jednego zasadniczego pytania. “Czy żołnierze mogą uczestniczyć w demonstracjach w obronie praw kobiet?“. Żołnierz na demonstracji czy to w ogóle możliwe? Czy grożą Ci jakieś konsekwencje za uczestnictwo?

Przeczytaj też o opiece na dziecko żołnierza w czasie epidemii – Żołnierz zawodowy i koronawirus>>>

Żołnierzu jesteś na kwarantannie? Przeczytaj o swoich prawach tutaj: Żołnierz na kwarantannie – kwarantanna żołnierza

Żołnierze na demonstracjach

Musimy sięgnąć do przepisów. To właśnie przepisy wskazują prawa i obowiązki żołnierzy. Co zatem przepisy mówią o żołnierzach uczestniczących w demonstracjach? Po pierwsze nie możesz prowadzić działalności politycznej, być członkiem partii politycznej ani stowarzyszenia, organizacji lub ruchu obywatelskiego, stawiających sobie cele polityczne! Po drugie i najważniejsze nie możesz brać udziału w zgromadzeniach o charakterze politycznym.

Czy demonstracje walczące o prawa kobiet są zgromadzeniami o charakterze politycznym? Moim zdaniem zdecydowanie nie. Dla mnie jest to zgromadzenie w celu wspólnego wyrażenia stanowiska w sprawie praw kobiet. Nie porusza się zatem spraw politycznych walcząc o prawa kobiet.

Co istotne do żołnierzy pełniących służbę kandydacką stosuje się te same rozwiązania! Oczywiście oznacza to, że również możesz uczestniczyć w demonstracji i walczyć o prawa kobiet!:-)

Masz prawo wyrażać swoje poglądy!

Żołnierko, żołnierzu! Masz prawo wyrażać swoje poglądy i uczestniczyć w demonstracjach walczących o prawa kobiet. Jeżeli jednak nie chcesz uczestniczyć to zawsze możesz wyrażać swoje poglądy chociażby w mediach społecznościowych. Pamiętaj jednak, że uczestniczyć możesz tylko w demonstracjach niepolitycznych. To ważne bo w przeciwnym wypadku łamiesz jeden z podstawowych obowiązków żołnierza.

 

Jeżeli spotkają Cię problemy z powodu Twoich poglądów bądź uczestnictwa w demonstracjach to napisz do mnie: kontakt@arturwozniak.pl

Czołem Żołnierzu!

Artur

****

Zdjęcie: Chris Slupski

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 502 606 119e-mail: kontakt@arturwozniak.pl

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Artur Woźniak Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Kancelaria Radcy Prawnego Artur Woźniak z siedzibą w Mysłowicach.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem kontakt@arturwozniak.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis: